مأموریت ارتش هزارنفری از کارمندان اینتل برای ساخت تراشه مودم نسل چهارم (LTE) آیفون بعدی


۱۲۰۰x-1


به‌مانند رقابت میان سامسونگ و TSMC برای در اختیار داشتن حق ساخت تراشه‌ی پردازنده‌های A9 آیفون ۶ اس ، کوالکوم و اینتل هم در طرف دیگر مشغول انجام رقابت مشابهی هستند. در حال حاضر تراشه‌های LTE آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس توسط شرکت کوالکوم تولیدشده است اما چند وقتی ست که شرکت اینتل برای گرفتن جای رقیب خود و همکاری در ساخت محصول سال بعدی اپل سخت در تلاش است.

به گفته VentureBeat ، اینتل ۱۰۰۰ نفر از کارمندان و متخصصان خود را مأمور ساخت تراشه مودم LTE آیفون ۷ کرده است. تراشه‌ای که قرار است برای آیفون ۷ استفاده شود Intel 7360 LTE نام داشته و حداکثر سرعت دانلود ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه‌ای دارد و قادر است به ۲۹ باند مختلف متصل شود.
 

Intel_7360_LTE-e1445055550182


اگر همه‌ی شرایط برای اینتل به‌خوبی پیش برود این شرکت می‌تواند تأمین‌کننده تراشه SoC (تراشه‌ای که تمام اجزای آن روی یک قطعه مونتاژ شده‌اند) محصول سال بعد اپل باشد. برای محقق شدن چنین چیزی ابتدا اپل مودم LTE مدنظر خود را طبق سلیقه خودش طراحی کرده و سپس تحت لیسانس اینتل درآورده و اینتل هم شروع به ساخت آن با پردازنده ۱۴ نانومتری خودش خواهد کرد.

در ادامه این گزارش نوشته‌شده که اپل از پردازنده ۱۴ و حتی ۱۰ نانومتری اینتل به‌شدت خوشش آمده و این شرکت را بهترین سازنده چنین تراشه‌هایی از لحاظ کوچکتر و کم مصرف تر بودن مس نسبت به سایر رقبا می‌داند. البته هنوز این امکان وجود دارد که به‌مانند پردازنده آیفون‌های امسال که دو تولیدکننده مختلف داشت (سامسونگ و TSMC) تراشه LTE آیفون سال بعد هم به طور مشترک توسط اینتل و کوالکوم ساخته شود.

مهندسان اپل تا به این لحظه بارها به مونیخ محل فعلی ساخت تراشه‌های LTE آیفون سفرکرده‌اند تا اطمینان بیشتری از سازگار بودن تراشه ۷۳۶۰ LTE با آیفون ۷ کسب کنند. همین‌طور اپل تعدادی از مهندسان آلمانی فعال درزمینه‌ی ارتباطات بی‌سیم و LTE را به خدمت خود درآورده تا این تراشه که کار طراحی آن را خودش بر عهده دارد محصولی بی‌عیب و برتر از نسل‌ها قبلی باشد.
 

cpu-635x397


 

(2)(0)

ارسال نظر

*