Footpath – ابزار تعیین مسیر پیش از گردش در طبیعت


uk-ipad-4


Footpath برای افرادی که به گردش در طبیعت علاقه دارند بسیار مفید است و می‌تواند به آن‌ها برای برنامه‌ریزی مسیر کمک کند و طول و ارتفاع مسیر را نیز بسنجد. این برنامه که برای آیفون و آیپد طراحی شده به کاربر اجازه می‌دهد روی نقشه زوم کرده ومسیر مورد نظر خود را روی جاده، راه فرعی یا رودخانه‌ها بکشد و به این ترتیب ماجراجویی بعدی خود در طبیعت را برنامه‌ریزی کند. این برنامه سپس مسیر مشخص شده را تحلیل کرده و مسافت و ارتفاعی که طی خواهد شد را محاسبه می‌کند و برای دوندگان، کوه‌نوردان، دوچرخه‌سواران و قایقرانان بسیار مفید و کاربردی است.

این برنامه به کاربر امکان می‌دهد به هنگام کشیدن مسیر روی نقشه، نمایش تصویر ماهواره‌ای یا خیابانی را انتخاب کند؛ بخشی از تصویر نمایش خیابانی به صورت نقشه‌ی توپوگرافی است که می‌تواند ارتفاع و دیگر ویژگی‌های منطقه را نیز نمایش دهد. با این وجود استفاده از نقشه‌های ماهواره‌ای برای برنامه‌ریزی مسیر کوهنوردی بسیار ساده‌تر است (البته اطلاعات مربوط به ارتفاع را شامل نمی‌شود) اما اگر قصد دویدن یا دوچرخه‌سواری در طول جاده را دارید، استفاده از نمای خیابانی بسیار کاربردی‌تر است.

مشخص کردن مسیر روی این نقشه بسیار آسان است: می‌توانید به راحتی مسیرتان را روی نقشه بکشید و برنامه به صورت خودکار آن را با مسیر و راه‌های نزدیک به آن هماهنگ خواهد کرد البته این شیوه می‌تواند برای مناطق جنگلی که معبرها چندان مشخص نیستند کمی دشوار باشد.

نکته‌ی مهم در مورد این برنامه این است که برای برنامه‌ریزی مسیر پیش از حرکت طراحی شده و بهتر است قبل از آغاز راه از آن استفاده شود چرا که شامل گزینه‌های مسیریابی نمی‌شود.

قابلیت‌های برنامه

 • کاربری آسان
   
 • کشیدن مسیر روی نقشه و تطبیق آن با راه‌ها و معابر موجود به صورت خودکار
   
 • قابلیت نمایش ارتفاع مسیر مشخص شده برای تخمین میزان دشواری مسیر
   
 • قابلیت به اشتراک گذاشتن مسیرها از طریق شبکه‌های اجتماعی و ای-میل
   
 • قابلیت افزایش امکانات از طریق خریدهای درون‌برنامه‌ای

قابل نصب روی

iOS 7.0 یا جدیدتر، آیفون ، آیپد و آیپاد تاچ

قیمت

اپ‌استور: ۰.۹۹ دلار

ویترین سیبچه: ۳ هزار تومان

لینک دریافت

حجم: ۲۰.۹ MBbadge-new (1)

برای خرید ریالی برنامه، ویترین سیبچه را دریافت کنید.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*