چگونه از وضعیت قفل بودن آیکلاد یک آیفون کارکرده مطلع شویم؟


Surface Blur


احتمالاً تعدادی از کاربرهای فعلی آیفون، گوشی هوشمند خود را از بازار تلفن‌های دست‌دوم و کارکرده تهیه‌کرده‌ و یا قصد خریدن آن را از این طریق دارند. پیش‌ازاین در یکی از سری مطالب ترفند‌های آیفون، مراحل آماده‌ی فروش کردن یک آیفون را برای شما شرح داده و گفتیم که خریدار بعدی آیفون شما، باید این نکته مهم را در نظر بگیرد که صاحب قبلی حتماً Activation Lock دستگاه خود را غیرفعال کرده باشد تا آن آیفون دیگر به اکانت آیکلاد او متصل نباشد.
 

iCloud-Settings


در غیر این صورت می‌توان گفت که بر سر خریدار آیفون کارکرده کلاه رفته چراکه از دید اپل یا آیکلاد، چنین آیفونی دزدیده‌شده محسوب می‌شود. اپل Activation Lock و Find My iPhone را برای راحت‌تر ردیابی شدن آیفون‌های دزدیده‌شده‌ای که در این سال‌ها آمار آن‌ها بیشتر شده بود طراحی کرده است.

پس یکی از مهم‌ترین کارهایی که به هنگام خرید یک آیفون کارکرده در کنار تست سلامت آن لازم است انجام دهید، این است که مطمئن شوید آیکلاد آن Unlock یا بدون قفل است. برای بررسی این موضوع مهم مراحل زیر را باید طی کنید:
 

۳۵۴۶۵۱۶۳

 

 • به Setting > General > About بروید.
 • در این قسمت به دنبال شماره IMEI یا همان شماره‌سریال دستگاه خود بگردید.

 • سپس با یادداشت کردن این شماره به وب‌سایت زیر بروید و شماره‌سریال آیفون خود را در خط اول وارد کرده و بعد کد امنیتی لازم را پرکنید.

https://www.icloud.com/activationlock/
 

Open-the-iPhone-iCloud-Activation-Lock-website

 

 • سپس به شما نشان داده خواهد شد که Activation Lock آیفونی که شماره‌سریال آن را وارد کرده‌اید فعال است یا خیر. اگر به‌مانند تصویر پایین جلوی این گزینه کلمه On نوشته‌شده بود یعنی اکانت آیکلاد آن قفل است و صاحب قبلی می‌بایست قفل آن را با وارد کردن مشخصات اپل آیدی خود باز می‌کرده و حالا که این‌طور نیست می‌توان گفت که احتمالاً آیفون شما دزدیده‌شده است.
   

You-will-see-whether-your-phone-is-iCloud-locked-or-unlocked


 

(12)(2)

2 نظر برای «چگونه از وضعیت قفل بودن آیکلاد یک آیفون کارکرده مطلع شویم؟»

 1. Mohammad | تعداد نظرها: 1

  - ویرایش

  سلام
  سوالی داشتم
  من ایپد خودم.رو ریستارت. کردم ولی یادم.نبود که find my iphone روشنه وحالا نه رمزشو.میدونم.چیه نه ایدی icloud ام چیکار باید بکنم که آیپد درست بشه؟

  (128)(22)

امکان ارسال نظر وجود ندارد