آموزش ترفند قرار دادن یک فولدر در فولدری دیگر برای iOS 9


nested-folders-ios-8


آیا برای شما پیش‌آمده که قصد داشته‌ باشید تا تعدادی از اپ‌های دم‌دستی خود را در داخل فولدری چیده و سپس نه در صفحه اول هوم اسکرین اما درجایی نزدیک و نسبتاً جلوی چشم قرار دهید؟ چنین چیزی در iOS 8 ممکن بود و گویا در iOS 9 هم دوباره این امکان بازگشته اما نه به صورت رسمی بلکه به دلیل یک خطای کوچک نرم‌افزاری.

یک خطای ریز نرم‌افزاری که به‌موجب آن کاربرهای iOS 8 می‌توانستند فولدر اپ‌های دلخواه خود را در داخل فولدر دیگری قرار دهند این بار به همان طریق در iOS 9 به بعد هم وجود دارد. البته انجام این ترفند قلق مخصوص خود را دارد و برای همین بهتر است چند بار این کار را طبق ویدئویی که در انتهای همین مطلب قرار داده‌ایم انجام دهید تا خودتان استاد شوید.
 

FolderEnhancer-for-iOS-7


روش کار به این صورت است که:

 • ابتدا فولدر اصلی‌ای(فولدر اول) که قصد دارید در صفحه اصلی باقی‌مانده و فولدر دیگری(فولدر دوم) از اپ‌های پرکاربرد خود را در داخل آن قرار دهید، به بالاترین فولدر در سمت راست انتقال دهید(یعنی فولدر به اولین فولدر ردیف اول از سمت راست منتقل می‌شود).

 •  فولدر دوم خود را هم بسازید.

 • انگشت خود را روی یکی از آیکون‌ها نگه‌دارید تا وضعیت جابه‌جایی فولدرها فعال شود و شروع به لرزش کنند.

 • حالا هم‌زمان انگشت خود را بر روی فولدر دوم نگه‌داشته و در همین زمان با انگشت دیگر فولدر مقصد(فولدر اول) را چند بار لمس کنید تا باز شود. اکنون فولدری که نگه‌داشته بودید را رها کنید تا در داخل فولدر اول جای گیرد.

 • کار تمام است.

ویدیوی زیر مراحل بالا را به‌صورت ساده‌ای برای شما آموزش می‌دهد. البته این را هم باید گفت که پس از ریستارت شدن یا خاموش شدن آیفون یا آیپد شما این فولدر بازهم به صفحه خانگی بازخواهد گشت و می‌بایست همین کار را یک‌بار دیگر انجام دهید. پیدا شدن چنین ایراد ریزی توسط کاربرها که دست بر قضا مفید هم هست در نوع خود جالب است.
 

دانلود ویدیو


 

(3)(0)

1 نظر برای «آموزش ترفند قرار دادن یک فولدر در فولدری دیگر برای iOS 9»

 1. Sir DanY | تعداد نظرها: 14

  - ویرایش

  پاسخ

  دوستان این عمل در سورس IOS نیست،
  پس ناپایداره، یعنی اگه گوشی رو خاموش روشن و یا ریست کنید، فولدر ها از هم جدا میشن.
  پیشنهاد نمیکنم!! مگه اینکه گوشیتون رو هرگز خاموش نکنید!!!

  (1)(0)

ارسال نظر

*