آموزش گرفتن اسکرین شات با دو یا یک دست بر روی آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس و آیفون‌های قدیمی‌تر


iphone_6_plus_screenshot_hero


گرفتن عکس از نمایشگر آیفون یا هر گوشی دیگر صرفاً فقط برای ثبت یک مکالمه مهم در تلگرام یا هر اپلیکیشن دیگری نیست بلکه این امکان وجود دارد که شما برای نشان دادن یک مشکل مهم در آیفون خود نیاز داشته باشید تا از آن قسمت از صفحه عکسی را تهیه کنید و به یک متخصص نشان دهید.

در این مطلب دو روش گرفتن اسکرین شات به کمک دودست و یا استفاده از تنها یک دست را به شما نشان می‌دهیم.

گرفتن اسکرین شات با دو انگشت یا دودست
 

iphone6s-take6465-a-screenshot452


برای انجام این کار هم می‌توانید به‌صورت همزمان انگشت خود را بر روی دکمه پاور قرار داده و بلافاصله دکمه هوم را فشار دهید و یا اینکه ابتدا دکمه پاور را نگه‌دارید و سپس دکمه هوم را فشار دهید. اگر این کار را به‌صورت برعکس انجام دهید به‌جای اسکرین شات گرفتن سیری فعال خواهد شد.

دوستانی که از آیفون ۵ اس به بعد استفاده می‌کنند ممکن است درگرفتن اسکرین شات از صفحه قفل کمی دچار مشکل شوند چراکه به‌محض قرار گرفتن یکی از انگشتانی که در تاچ آیدی آیفون خود ثبت کرده‌اند قفل نمایشگر بازخواهد شد. در این مواقع برای راحتی می‌توانید از ناخن همان انگشتی که اثر آن ثبت‌شده استفاده کنید و یا اینکه از یک انگشتی که اثر آن در تاچ آیدی ثبت‌نشده کمک بگیرید.

اسکرین شات گرفتن با یک دست
 

iphone-assistive-touch-menu


اگر فعالیت شما به‌گونه‌ای است که ترجیح می‌دهید با یک دست اقدام به گرفتن تصویر از نمایشگر کنید می‌‌توانید از دکمه Assistive Touch کمک بگیرید. برای اضافه کردن دکمه تهیه اسکرین شات به این بخش مراحل زیر را انجام دهید.

به Setting > General > Accessibility بروید و Assistive Touch را فعال کنید(همان دکمه سفیدرنگی که همیشه روی نمایشگر خواهد بود).
 

Enable-Assitive-Touch1


حالا دکمه Customize Top Level Menu را بزنید.
 

Top-Level-Screenshot


در این بخش دکمه‌های از پیش تعریف‌شده‌ای وجود دارند که می‌توانید هرکدام را تغییر دهید. اما اگر قصد دارید تا چیزی را به این بخش اضافه کنید می‌توانید روی آیکون ستاره را لمس کرده و از لیست امکانات Screenshot را انتخاب نمایید.
 

Screenshot-Button


اکنون در هر قسمتی که باشید با زدن همان دکمه سفید و انتخاب دکمه اسکرین شات تنها با یک دست از صفحه عکس خواهید گرفت. برای تماشای اسکرین‌ شات‌هایی که تهیه‌کرده‌اید می‌توانید با وارد شدن به Photos و انتخاب Screenshots آن‌ها را تماشا کنید.
 

Screens-Album


ویدیو زیر مراحل بالا را به‌صورت تصویری به شما نشان می‌دهد.

دانلود ویدیو


 

(36)(7)

2 نظر برای «آموزش گرفتن اسکرین شات با دو یا یک دست بر روی آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس و آیفون‌های قدیمی‌تر»

امکان ارسال نظر وجود ندارد