تماشا کنید: مقایسه دوربین آیفون ۶ اس پلاس و گلکسی نوت ۵


iPhone 6s Plus vs Galaxy Note 5_ Camera Comparison!.mp4_20151015_102304.382


آیفون ۶ اس پلاس و سامسونگ گلکسی نوت ۵ هردو پرچم‌دار و فبلت‌هایی هستند که دو قدرت بزرگ بازار تلفن همراه یعنی اپل و سامسونگ برای به رخ کشیدن تمام توان خود در عرضه یک گوشی تمام‌عیار ارائه کرده‌اند. پیش‌ازاین دو مطلب دیگر که یکی مقایسه دوربین دو آیفون امسال با یکدیگر و دیگری مقایسه دوربین آیفون ۶ اس پلاس با سونی اکسپریا زد ۵ بود را برای شما در نوچه قرار داده بودیم تا بیشتر با نقاط قوت و ضعف دوربین‌های این محصولات آشنا شوید. اما از میان دو پرچم‌دار امسال سامسونگ و اپل کدام پیروز نهایی خواهند بود؟

بلاگ Macmixing در ویدئویی خود به مقایسه کامل دوربین این دو محصول پرداخته و در اصل مقایسه خود را به سه‌شاخه‌ی : عکس‌برداری در روز، عکس‌برداری در نور کم و فیلم‌برداری با رزولوشن ۴K تقسیم کرده است.
 

iPhone 6s Plus vs Galaxy Note 5_ Camera Comparison!.mp4_20151015_102311.566

مشخصات دوربین آیفون ۶ اس پلاس : دوربین ۱۲ مگاپیکسلی + فلاش True Tone + OIS (تثبیت لرزش هنگام تصویربرداری) + فیلم‌برداری ۴K با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه
iPhone 6s Plus vs Galaxy Note 5_ Camera Comparison!.mp4_20151015_102315.223
مشخصات دوربین گلکسی نوت ۵ : دوربین ۱۶ مگاپیکسلی + فلاش ال ای دی + OIS (تثبیت لرزش هنگام تصویربرداری) + فیلم‌برداری ۴K با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه

عکس‌برداری در نور کافی

به نظر می‌رسد که تنظیمات پیش‌فرض دوربین گلکسی نوت ۵ به‌گونه‌ای است که تصاویر ثبت‌شده با آن در زیر نور روز، کمی تیزتر و با غلظت رنگ‌ بیشتری به نظر می‌رسند درحالی‌که با آیفون ۶ اس پلاس هم می‌توانید تصاویر را با این مشخصات ثبت کنید اما باید تغییراتی را در تنظیمات دوربین خود ایجاد کنید (البته اگر تصاویر ثبت‌شده فعلی با ۶ اس پلاس برای شما راضی‌کننده نیستند). درمجموع از تصاویر گرفته‌شده در نور کافی مشخص است که آیفون ۶ اس پلاس مقداری رنگ‌ پردازی کمتری را ارائه می‌کند اما این موضوع می‌تواند کاملاً سلیقه‌ای باشد.
 


 

عکس‌برداری در نور کم

هرچه نور محیط تصاویری که توسط نوت ۵ گرفته‌شده‌اند کمتر می‌شود می‌توان ضعف دوربین این گوشی را بیشتر دید و باید گفت که دوربین آیفون ۶ اس پلاس در تصویربرداری در نور کم کاملاً برتر است.
 


 

فیلم‌برداری

در مورد فیلم‌برداری با رزولوشن ۴K باید گفت که رنگ‌های تصاویر گرفته‌شده توسط نوت ۵ بهتر به نظر می‌رسند که دلیل این موضوع احتمالاً سابقه بیشتر سامسونگ در ارائه محصولاتی با این قابلیت است و احتمالاً موجب شده تجربه این گوشی ساز در ساخت چنین دوربین‌هایی کمی جلوتر از اپل باشد. رنگ‌های نوت ۵ در این تصاویر کمی درخشان‌تر به نظر می‌رسند اما این موضوع هم سلیقه‌ای بوده و شاید عده‌ای رنگ‌های ۶ اس پلاس را واقع‌بینانه‌تر بدانند. این حقیقت هم وجود دارد که شاید تا چند سال آینده کمتر کسی به‌صورت مداوم به فیلم‌برداری به‌صورت ۴K بپردازد چراکه تلویزیون‌های اکثر کاربرها از این فناوری پشتیبانی نکرده و نمی‌تواند تمام جزییات ثبت‌شده را نشان دهد.

OIS

در قسمت آخر این ویدیو به بررسی عملکرد تثبیت‌کننده لرزش تصاویر پرداخته می‌شود و اینکه سنسور OIS در آیفون ۶ اس پلاس کاملاً از رقیب خود برتر است و حتی زمانی که سازنده ویدیو اقدام به دویدن می‌کند می‌توان این تفاوت را مشاهده کرد.
 

iPhone 6s Plus vs Galaxy Note 5_ Camera Comparison!.mp4_20151015_102625.375


مقایسه ظاهر اپ دوربین

به‌مانند همیشه اپ دوربین آیفون ازلحاظ سادگی و دم دست بودن تمام امکاناتش از نوت ۵ بهتر به نظر می‌رسد اما نوت ۵ به لطف اندروید امکانات بیشتری را در اختیار کاربرانی که به‌خوبی از امکانات یک دوربین کامل مطلع هستند قرار می‌دهد.


دانلود ویدیو

شما به کدوم رای میدهید؟

  • آیفون 6 اس پلاس ( تعداد نظرها 37, 88% )
  • نوت 5 ( تعداد نظرها 5, 12% )

تعداد شرکت کنندگان: 42 نفر

Loading ... Loading ...


 

(6)(1)

2 نظر برای «تماشا کنید: مقایسه دوربین آیفون ۶ اس پلاس و گلکسی نوت ۵»

ارسال نظر

*