حل موقت مشکل بزرگنمایی نمایشگر آیفون‌ ۶ اس پس از بازگردانی اطلاعات از آیکلاد


icloud_backup_manually_iphone_6_hero


از زمان عرضه آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس تا به این لحظه گزارشی ازلحاظ مشکلات سخت‌افزاری نظیر خم شدن و یا سایر مشکلاتی که در سال‌های گذشته گزارش‌شده بود منتشرنشده است. چند روز پیش که از برخی از مشکلات فعلی کاربران این دو آیفون با شما صحبت کردیم متوجه شدیم که اکثر مشکلات فعلی از سمت نرم‌افزار بوده و با ریستارت کردن حل می‌شوند.
 

ide-edges-are-getting-cut-off-the-Wallet-app-on-the-new-iPhone-models


اما یک مشکل دیگری که برخی از خریداران آیفون‌های جدید با آن روبه‌رو شده‌اند بزرگنمایی اشتباه صفحه به هنگام استفاده از اپ‌های سیستمی آیفون نظیر ماشین‌حساب، هواشناسی، تقویم و … است. کاربرانی که با این مشکل برخورد کرده‌اند اکثراً افرادی بوده‌اند که از آیفون‌های ۴ اینچی نظیر آیفون ۵ ، آیفون ۵ اس و یا آیفون ۵ سی به آیفون‌های جدید مهاجرت کرده‌اند و البته آیفون قبلی خود را به iOS 9 به‌روزرسانی کرده بوده‌اند و سپس اقدام به گرفتن بکاپ از اطلاعات خود در آیکلاد کرده و نهایتاً آن را به آیفون ۶ اس یا ۶ اس پلاس خود منتقل کرده‌اند. همان‌طور که در تصاویر بالا مشخص است لبه‌های اپ‌های گفته‌شده در بالا به هنگام اجرا در آیفون‌های جدید بریده‌شده و ناقص نشان داده می‌شوند.
 

DisplayZoom-Comp


فعلاً یک‌راه حل موقتی برای حل این مشکل وجود دارد و برای انجام آن می‌بایست به Setting > Display & Brightness > View  رفته و Zoomed را فعال کنید، سپس اپی که به‌عنوان‌مثال این مشکل را در زمان اجرا از خود نشان می‌دهد را بازکنید. با این کار اپ موردنظر به حالت عادی نشان داده می‌شود اما پس از اتمام کار می‌بایست حالت Zoomed را به Standard تغییر دهید تا سایر اپ‌ها با بزرگنمایی نشان داده نشوند.
 

iphone-6-display-zoom-settings


راه‌حل دیگر این مشکل فقط منتقل نکردن اطلاعات از گوشی‌های با نمایشگر کوچک‌تر است. در حال حاضر این مشکل در iOS 9.1 Beta 3 برطرف شده به این معنی که تا عرضه نسخه نهایی iOS 9.1 چنین مشکلی دیگر وجود نخواهد داشت.


 

(0)(0)