حواشی پیرامون اکران فیلم استیو جابز و مخالفت همسر وی با ساخته‌شدن این فیلم


steve-jobs-movie-poster-800px-800x1259


مدتی است که فیلم دیگری از زندگینامه استیو جابز به فیلم‌نامه‌نویسی آرون سورکین، کارگردانی دنی بویل و بازی مایکل فسبندر در حال ساخته شدن بود. در تازه‌ترین اتفاقات و بحث‌های آماده‌سازی این فیلم هفته گذشته شنیدیم که تیم کوک در مورد ساختن چنین فیلمی اظهارنظر کرد و گفت که "سازندگان آن افراد فرصت‌طلبی هستند".

کمی بعد آرون سورکین به این گفته تیم کوک واکنش نشان داد و گفت که "کسی برای پولدار شدن این فیلم را نساخته و بهتر است تیم کوک این فیلم را ببیند و بعد اظهارنظر کند. کسی که کارخانه مونتاژ تلفن همراه خود را در چین پر از کودک کرده و به آن‌ها فقط ساعتی ۱۷ سنت پول پرداخت می‌کند خیلی جرئت می‌خواهد تا دیگران را فرصت‌طلب خطاب کند". البته کمی بعد آقای سورکین از تیم کوک عذرخواهی کرد و امیدوار بود که او از دیدن این فیلم لذت ببرد.
 

Untitled-1

آرون سورکین

اما نفر بعدی ای که نسبت به ساخته‌شدن چنین فیلمی اعتراض کرده لارن پوول جابز یا همسر استیو جابز است. گویا داستان اصلی فیلم استیو جابز بر پایه‌ی کتاب پرحاشیه والتر ایزاکسون نوشته‌شده که این کتاب کشمکش‌های خاص خود را داشت و اکنون‌که این فیلم بر پایه‌ی چنین کتابی نوشته‌شده، به گفته افرادی نظیر همسر استیو جابز و دوستان صمیمی او وی را فردی بی‌رحم و با اخلاقیات غیرانسانی نشان می‌دهد.
 

۹dce001b4a9eafe3_job

استیو جابز در کنار همسرش

حتی در زمان ساخت این فیلم از پوول جابز خواسته‌شده بود تا برای ساخت این فیلم همکاری کند اما او هیچ علاقه‌ و اعتقادی به فیلم‌نامه آرون سورکین نداشت و با آن‌ها همکاری نکرد. بیل کمپبل یکی از دوستان صمیمی استیو جابز و از اعضای قدیمی هیئت‌مدیره اپل در مورد این فیلم گفت:

یک نسل جدید با دیدن این فیلم چهره منفی‌ای از استیو جابز و آنچه او در زمان حیات خود بود را خواهند دید.  

ادی کیو که پیش‌ازاین در مورد یک مستند دیگر به نام استیو جابز مردی از جنس ماشین اظهارنظر شدیدی کرده و آن را غیرواقعی توصیف کرده بود در مورد این فیلم هم با همسر استیو جابز هم‌نظر است. نکته جالب تمام این ماجراها ستوده شدن این فیلم و عوامل آن از سوی استیو ووزنیاک دوست و همکار نزدیک استیو جابز است. او پس از دیدن این فیلم حتی گفته بود:

واقعاً فکر می‌کردم که دارم خود استیو جابز را تماشا می‌کنم. از دنی بویل و آرون سورکین برای حقیقی ساختن فیلم تا این حد آرزوی موفقیت می‌کنم.

article-2397664-1B5F7BF0000005DC-705_634x442

استیو جابز در کنار دوست و همکارش استیو ووزنیاک

فیلم استیو جابز از جمعه همین هفته به‌صورت محدود و از تاریخ ۲۳ اکتبر به‌صورت جهانی به روی پرده سینماها خواهد رفت.

در تلویزیون نوچه تماشا کنید:

تیزر اول فیلم استیو جابز

تیزر دوم فیلم استیو جابز
 

۲۲۴۷۵۲


 

(2)(0)

ارسال نظر

*