دومین نسخه بتای OS X El Capitan 10.11.1 برای کاربران طرح بتا عرضه شد


gsmarena_001


دو روز پس از عرضه دومین نسخه بتای مخصوص توسعه‌دهندگانِ جدیدترین به‌روزرسانی پلتفرم سیستم‌های مک اپل  یعنی OS X El Capitan 10.11.1 ، اکنون این شرکت دومین نسخه بتا را در اختیار کاربران ثبت‌نام کرده در طرح بتای وب‌سایتش قرار داده است. حدود یک هفته و نیم پیش اولین نسخه بتای عمومی El Capitan عرضه‌شده بود که به‌مانند نسخه‌های اخیر بازهم دقیقاً مشخص نیست که چه میزان تغییر در کالبد این به‌روزرسانی گنجانده‌شده است.
 

osx-gatekeepr


یکی از مشکلاتی که از ابتدای سال اپل را درگیر خودکرده است حفره‌های امنیتی ویژگی Gatekeeper سیستم‌عامل OS X است. Gatekeeper ویژگی‌ای است که اپل در سال ۲۰۱۲ و در کنار OS X Mountain Lion معرفی کرد تا کاربرهای این سیستم‌عامل از گزند برنامه‌های غیررسمی در امان بمانند و تنها قادر به نصب برنامه‌های رسمی اپ استور و یا برنامه‌هایی که توسط توسعه‌دهندگان معتبری که اپل آیدی تأییدشده دارند را نصب کنند.

گفته‌شده بود که این نسخه آسیب‌‌های ناشی از حفره‌های امنیتی فعلی Gatekeeper را برطرف کرده است اما گویا هنوز این مشکل به‌صورت قطعی حل‌نشده است.

کاربران مشتاق دریافت این به‌روزرسانی می‌توانند از طریق بخش Updates در اپ استور مک و یا بخش Developer Center وب‌سایت اپل اقدام به دریافت آن کنند.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*