تحلیل گر KGI Securities : پنل نمایشگرهای آیفون تا ۳ سال دیگر هم از نوع ال سی دی خواهد بود


amoled iphone


هفته اول آبان شایعه‌ ای مبنی بر شروع بررسی اپل برای استفاده از پنل های AMOLED به‌ویژه به کار بردن پنل های Super AMOLED سامسونگ در آیفون های بعدی منتشر شده بود و این موضوع را بیان می‌کرد که اپل در آینده‌ای نزدیک قصد دارد تا استفاده از پنل های ال سی دی که از ابتدا تاکنون در آیفون های خود قرار داده است را کنار گذاشته و  به سمت آیفون OLED برود.

اما مینگ چی کو ، تحلیل گر خوش‌سابقه‌ی KGI Securities نظر دیگری دارد. از اوایل امسال بود اپل که استفاده از پنل های OLED را برای اپل واچ شروع کرد تا کاربران این ساعت هوشمند علاوه بر لذت بردن از رنگ‌های تیره‌‌ی عمیقی که این‌گونه پنل ها تولید می‌کنند، مصرف باتری کمتری را در اپل واچ خود شاهد باشند.
 

Brand-New-For-Apple-iphone6-LCD-screen-display-with-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-Guarantee-white


دلیلی که این تحلیل گر تایوانی برای ادامه داشتن روند سنتی اپل و استفاده شدن از پنل های ال سی دی برای سه سال آینده مطرح کرده این است که Foxconn ، قطعه ساز چینی و یکی از بزرگترین شرکای اپل ، از همین حالا شروع به سرمایه گذاری بزرگی برای ساخته شدن پنل های TFT-LCD تا سال ۲۰۱۸ کرده است. علاوه بر آن شرکت Minebea که یکی از بزرگترین تولید کنندگان منبع نوری پشتی پنل های ال سی دی آیفون های اپل است هم اظهارنظر مشابهی کرده است.

Foxconn سرمایه گذاری بزرگی برای خطوط تولید پنل های $۴bn LTPS TFT-LCD کرده و این نشانه ای از عدم تمایل اپل برای تغییر فناوری نمایشگرهای آیفون است.

باوجود تمامی این شایعات و با توجه به اینکه اپل امسال استفاده از پنل های OLED را در برنامه کاری خود گنجانده است، بعید به نظر می‌رسد که بازهم شاهد مطرح‌شدن شایعه‌ی استفاده از پنل های OLED در آیفون های بعدی نباشیم، اما تقریباً مطمئن هستیم که خبری از نمایشگر Super AMOLED در آیفون ۷ نخواهد بود.


 

(0)(0)