سال بعد آیفون ۷ احتمالاً زودتر از همیشه عرضه خواهد شد


ngam-concept-iphone-7-rat-la-voi-nut-home-ao


اپل چند سالی است که آیفون های خود را در ماه و حتی روز مشخصی از سال معرفی و عرضه می‌کند. از زمان عرضه آیفون ۵ در ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۱۲ ، آیفون ها همگی در ماه سپتامبر رونمایی و معرفی شده اند و تا هفته آخر همان ماه به دست اولین پیش خرید کنندگان خود رسیده اند. اما این احتمال وجود دارد که امسال این سنت اپل دستخوش تغییر شود.

طبق گزارشی که امروز از یک منبع معتبر و توسط وب سایت AppleInsider منتشر شده گفته می‌شود که اپل در حال بررسی ایده‌ی زودتر از موعد عرضه کردن آیفون ۷ است. در صورت تغییر این روند دیگر لازم نیست که ۹ ماه از سال جدید میلادی را منتظر عرضه آیفون‌ های بعدی باشیم و احتمالاً این دو محصول ۲ تا ۳ ماه زودتر رونمایی می‌شوند.

در این گزارش عنوان شده که فعلاً زمان عرضه آیفون ۷ طبق سنت احتمالی جدید این شرکت هنوز مشخص نیست. اولین آیفون های اپل معمولاً بین ماه‌ های ژوئن و ژوئیه عرضه می‌شدند ولی آیفون ۴ اس برای اولین بار در اکتبر سال ۲۰۱۱ رونمایی شد. از آن به بعد، همیشه تا ماه نهم سال میلادی (اواخر شهریورماه) برای آشنایی با آیفون ها لحظه شماری می‌کردیم. پس اگر اپل قصد تغییر دادن زمان عرضه آیفون های خود را داشته باشد احتمالاً دوباره به زمان عرضه اولین آیفون ها یعنی چیزی بین ماه های خرداد تا مرداد ماه باز خواهد گشت.
 

iphone-7-concept-4


ولی این شایعه ادعایی کاملاً برخلاف آخرین شایعات مرتبط با آیفون ۷ است. دیروز گزارشی از مینگ چی کو ، تحلیل گر KGI Securities منتشر شد و مطرح شد که آیفون ۷ مثل همیشه در چهارماهه سوم سپتامبر سال ۲۰۱۶ معرفی و عرضه می‌شود. ولی این را وعده داد که طرفداران آیفون های ارزان تر می توانند در شش ماهه اول سال ۲۰۱۶ منتظر عرضه آیفون ۶ سی باشند.

با این شرایط باید گفت که آیفون ۷ به تراشه A10 اپل مجهز خواهد شد و در دو ابعاد نمایشگر ۴.۷ و ۵.۵ اینچی که مدل بزرگتر ۳ گیگابایت رم در اختیار دارد (آیفون ۴.۷ اینچی ۲ گیگابایت رم خواهد داشت) تا سال بعد عرضه می‌شوند.


 

(1)(0)