اپل قطعه سازان خود را برای تولید قطعات آیفون ۷ به خط کرده است


un-iphone-7-arty-version-console-de-jeu


هنوز یک ماه از استفاده کاربران آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس از محصولشان نگذشته که اپل و مهندسان این شرکت سخت مشغول آماده‌سازی مراحل طراحی و تولید آیفون ۷ هستند.

به گزارش DigiTimes ، اپل سفارش ساخت تراشه پنل نمایشگر ال سی دی آیفون ۷ را از همین‌الان به شرکت معتبر Synaptics داده  است، به این معنا که بخش تولید تراشه مخصوصی که درون خودش سازمان‌دهی کرده بود هنوز به تنهایی قادر به تولید تمام نمایشگرهای آیفون بعدی نخواهد بود. قرار بود خود اپل دست به کار شده و تراشه ای طراحی کند که قادر باشد در آیفون های بعدی، دکمه تاچ آیدی را از بدنه حذف کرده و در درون خود نمایشگر جاسازی کند.

شرکت سیناپتیکس به تازگی شرکت کوچک‌تری را به نام Renesas SP Drivers که تا به امروز تولید کننده‌ی اختصاصی ICهای ال سی دی آیفون های اپل بوده را خریداری کرده است تا اپل همچنان از مشتریان این شرکت آمریکایی باشد. سیناپتیک علاوه بر اپل، با نامداران بزرگ فناوری دیگر نظیر گوگل ، اچ تی سی ، مایکروسافت ، سامسونگ ، سونی و … همکاری نزدیکی دارد.
 

iPhone_7_image_Martin_Hajek_800home


اپل حتی یکی از متخصصان شرکت رنساس را برای تولید این تراشه مخصوص خود به استخدام درآورده بود اما اکنون که باز هم به سمت سفارش ال سی دی رفته به نظر می‌رسد که سال بعد دوباره دکمه تاچ آیدی در محصولات این شرکت حضور خواهد داشت. در کنار تلاش برای ساخت نمایشگر دست ساز مخصوص خود، اپل مدتی است که پتنت های جدیدی را از نمایشگرهای مجهز به تاچ آیدی به ثبت رسانده اما ممکن است زمان بیشتری برای یکی شدن تاچ آیدی با نمایشگر لازم باشد.

این احتمال هم داده میشود که اپل سنسور اثر انگشت آیفون های خود را به جای قرار دادن در دکمه هوم، به داخل لوگوی این شرکت در پشت گوشی منتقل کند که در نوع خود جالب خواهد بود اما نه به اندازه قرار داشتن این حسگر در داخل خود نمایشگر.
 

iPhone-5s-iPhone-5c-Keynote-iPhone-5s-Touch-ID-Promo-020


 

(1)(0)