چگونه اعلانیه های نوتیفیکیشن سنتر iOS را به ترتیب زمان مرتب‌سازی کنیم؟


ios9_notification center


تصور کنید که قصد دارید قفل صفحه آیفون یا آیپد خود را آنلاک کرده و به پیامک ها یا مطالب جدیدی که در برنامه تلگرام برای شما ارسال‌شده سر بزنید. اگر معمولاً با کشیدن نمایشگر از بالا به پایین به این پیام‌ها رسیدگی می‌کنید احتمالاً کمی گیج می‌شوید و ممکن است کمی زمان لازم باشد تا تازه ترین پیام ارسال‌شده به دستگاه را پیدا کنید. همچنین کاربران آیفون های ۶ اس که تاچ آیدی دستگاه آن‌ها سرعت بالایی دارد شاید قادر نباشند از طریق صفحه قفل و اعلانیه‌هایی که در آنجا نشان داده می‌شود از تازه ترین مطالب دریافت شده مطلع شوند (پیش‌ازاین در مورد ترفندهای باز کردن صفحه قفل در آیفون ۶ اس هم صحبت کرده بودیم).

به هر حال اگر برای دیدن اعلانیه های جدید خود به بخش نوتیفیکیشن سنتر مراجعه می‌کنید، ممکن است پیدا کردن آخرین اعلانیه کمی مشکل باشد چراکه به‌طور پیش‌فرض، اعلانیه های این بخش طبق عنوان هر اپ مرتب‌سازی شده‌اند. ولی راهی هم وجود دارد که بتوانید اعلانیه ها را به ترتیب زمانی مرتب سازی کرد تا هشداری را از دست ندهید. برای این کار ترفند کوتاه زیر را انجام دهید.

قدم اول

به Setting > Notifications بروید.

قدم دوم

دو گزینه در این بخش وجود دارد که یکی Sort Order و دیگری Group By App هستند. اگر گزینه Group By App را غیرفعال کنید و سپس از طریق گزینه Sort Order گزینه Recent را انتخاب نمایید، اعلانیه‌ های جدیدی که دریافت می‌کنید به ترتیب زمانی که دریافت کرده‌اید در بخش نوتیفیکیشن سنتر نشان داده می‌شوند.
 

Notifications-Sort-780x462


بعد از این کار از بخش تنظیمات خارج‌شده و خواهید دید که اعلانیه های شما به ترتیب زمانی دسته بندی شده‌اند. اگر خواستید اعلانیه‌ های شما به شکل قبل در بخش نوتیفیکیشن سنتر نشان داده شوند کافی ست تنظیمات بالا را به حالت قبل بازگردانید. در این صورت می‌بایست به خاطر بسپارید که چه برنامه‌ای آخرین بار برای شما هشداری فرستاده است.


 

(1)(1)

1 نظر برای «چگونه اعلانیه های نوتیفیکیشن سنتر iOS را به ترتیب زمان مرتب‌سازی کنیم؟»

  1. حسین | تعداد نظرها: 2

    - ویرایش

    پاسخ

    با درود من چند بار تاحالا اپل ایدی ساختم و هردفعه باش مشکل داشتم وحالا که دوباره میخام بسازم مینویسه تعداد دفعات رایگان ساخت اپل ایدی تمام شده است چکارش کنم آیا بازم میتونم به نحوی بسازم ممنون میشم جوابم بدید

    (1)(0)

ارسال نظر

*