اچ تی سی: این اپل است که از ما تقلید کرده نه ما!


htc-one-a9-2


پرچم‌دار نسبتاً میان رده‌ای اچ تی سی را که برایتان معرفی کردیم حتماً به یاد دارید، در حال حاضر اچ تی سی A9 به‌شدت موردتوجه قرارگرفته و شاید این چیزی بود که تیم بازاریابی و طراحی این دستگاه مدنظر داشتند. اما این توجه بیشتر به سمت نظرات منفی کشانده شده چراکه احتمالاً کسی وجود ندارد که منکر شباهت بیش‌ازحد آن با آیفون ۶ و آیفون ۶ اس باشد.

اچ تی سی در طراحی A9 شاید بیشتر از هرکسی (سامسونگ) متهم به کپی‌برداری از آیفون‌های اپل شده و گویا این سروصدا تا حدی زیاد بوده که خود اچ تی سی دست‌به‌کار شد و رسماً ابراز کرد که این اپل بوده که از روی محصولات ما کپی‌برداری کرده نه ما. امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در تایوان، جک تانگ مدیر این شرکت گفته که:

در حقیقت اپل اولین بار از روی ما کپی‌برداری کرد، ما اولین گوشی تمام فلزی را با طراحی آنتن مخصوص خود در پشت آن درست سه سال پیش عرضه کردیم. A9 سبک‌تر و باریک‌تر از گوشی‌های تمام فلز نسل قبلی ماست و این‌یک پیشرفت در محصولات ماست نه کپی‌برداری.

 

htc-one-a9-3-colors


منظور آقای تانگ از اولین گوشی تمام فلز این شرکت همان اچ تی سی وان ام ۷ است که مارس سال ۲۰۱۳ عرضه شد و بدنه‌ای فلزی داشت و بخش پلاستیکی آنتن آن در پایین گوشی گنجانده‌شده بود. اپل هم حدود ۱۸ ماه بعد از طراحی مشابهی برای آیفون‌های خود استفاده کرده و عرضه این طراحی تا امسال ادامه داشته.
 

htc-one-gold2


به‌هرحال این واقعیت وجود دارد که اچ تی سی M9 شبیه‌ترین گوشی ساخته‌شده به آیفون‌های اپل است (به‌خصوص رنگ‌بندی این گوشی که کاملاً مشابه بارنگ‌های آیفون است) و کمتر کسی فکر می‌کرد چنین محصولی توسط یک گوشی ساز بزرگی که رقیب اپل است طراحی و تولید شود. اپل در پی شباهت این گوشی به محصولات خود هنوز دست به اقدام قانونی‌ای نزده است اما درگذشته چنین جدالی را با رقیب دیگر خود یعنی سامسونگ داشته است.

شاید ویدیوی بامزه و کوتاه زیر شباهت A9 به آیفون‌های دو سال اخیر اپل را به نحو جالبی به شما نشان دهد.
 

دانلود ویدیو


 

(6)(0)