Indoor Survey ، اپلیکیشن مخفی اپل برای موقعیت یابی در محیط‌های بسته


indoor-survey-


اپل به‌تازگی و به‌صورت بی سروصدا، اپلیکیشنی را با نام Indoor Survey بر روی اپ استور قرار داده است که گویا این اپ قرار است به زودی امکان مکان یابی کاربران در داخل محیط‌ های بسته نظیر ساختمان ها و فروشگاه ها را فراهم کند.

این اپ که توسط توسعه‌ دهنده ای به نام استیو تروتون اسمیت پیدا شده، توسط اپل طراحی شده و می‌تواند به کمک سیگنال فرکانس‌ های رادیویی، نقطه‌ ای که کاربر در یک مکان بسته قرار دارد را بر روی نقشه نشان دهد.
 

indoor survey

به محض فعال کردن مکان یابی توسط این برنامه، Indoor Survey سیگنال فرکانس رادیویی محل شما را اندازه گیری کرده و به کمک حسگرهای آیفون می‌ تواند موقعیت دقیق شما را در چنین مکان هایی نشان دهد، بدون اینکه نیازی به سخت افزار جدیدی باشد.

این اپ الهام گرفته از اپ WIFISLAM است که اپل شرکت سازنده آن را دو سال پیش به ارزش ۲۰ میلیون دلار خریداری کرد. WIFISLAM تنها اپلیکیشنی بود که می‌توانست به کمک وای فای مکان کاربر را نشان دهد. اپل سال هاست که در حال بررسی و ساخت اپ های مکان یابی داخلی است و فناوری های مشابهی را نظیر iBeacons (فرستند و دریافت کننده کوتاه امواج بلوتوث که در زمان iOS 7 شروع به کار کرد و قادر است مکان عرضه‌ی به عنوان مثال آیپدهای اپل را در یک اپ استور به مشتریان نشان دهد) به اپل مپس اضافه کرده است.

در حال حاضر Indoor Survey از طریق جست و جو در اپ استور قابل مشاهده نیست و تنها راه دریافت آن این لینک است که البته برای دریافت نیاز به حساب کاربری خاصی است که مشخص نیست چه کسانی صاحب چنین حساب‌ هایی هستند.


 

(1)(0)

1 نظر برای «Indoor Survey ، اپلیکیشن مخفی اپل برای موقعیت یابی در محیط‌های بسته»

ارسال نظر

*