سهامداران اپل بی‌صبرانه منتظر اعلام درآمد سه‌ماهه منتهی به سپتامبر ۲۰۱۵ این شرکت هستند


apple_2


فردا روزی است که اپل ارقام و اعداد درآمد خود از بابت فروش محصولاتش در سه‌ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۵ که از ماه ژوئیه آغاز و تا پایان سپتامبر ادامه داشته اعلام خواهد کرد. درآمد اپل در سه‌ماهه سوم سال جاری را در اینجا مطالعه کنید.

اپل چند سالی است که در صنعت تولید و فروش گوشی‌های هوشمند روزبه‌روز پیشرفت کرده و در حقیقت بخش بزرگی از درآمد‌های این شرکت از بابت همین محصولات کسب می‌شود، اما بااین‌وجود بسیاری از سهامداران و سرمایه‌گذاران این شرکت نگران هستند که فروش امسال محصولات این شرکت به حد و اندازه سال گذشته نبوده باشد. پیش‌بینی‌شده که اپل در مدت این سه ماه توانسته تعداد ۴۷.۸ میلیون آیفون را به فروش برساند
 

screen-shot-2015-10-21-at-7-37-51-pm


جین مانستر تحلیل‌گر موسسه مالی Piper jeffray ارقام و اعدادی را از میزان فروش و سوددهی این شرکت در این مدت اعلام کرده که بر اساس آن گفته می‌شود اپل درآمد سه‌ماهه ۵۱ میلیارد دلاری را با درصد ناخالص ۳۹.۳ درصد کسب کرده است.

اگر تعداد آیفون‌هایی که اپل در این مدت فروخته چیزی در حدود ۴۷.۸ میلیون باشد، باید گفت که حدود ۱۰ میلیون از ۳۹ میلیون دستگاه آیفون ۶ و ۶ پلاس فروخته‌شده در سال گذشته افزایش داشته است. وال‌استریت هم تعداد ۱۲.۳ میلیون آیپد و ۵.۵ میلیون دستگاه مک به فروش رفته را تخمین زده‌ است.

بااین‌حال هنوز عده‌ی بسیاری بر این باور هستند که فروش اپل در سراشیبی قرار دارد اما جین مانستر بر این باور است که این بارفروش نه‌تنها افت نکرده بلکه افزایش لااقل ۳ درصدی خواهد داشت.
 

screen-shot-2015-10-21-at-7-36-21-pm

میزان فروش آیفونی که در سه ماهه مالی چهارم ۲۰۱۵ توسط تحلیل گران مختلف تخمین زده شده

 

(1)(0)