چرا هنوز ۳۳ درصد از کاربران آیفون ، آیپد و آیپادها از iOS 8 یا نسخه های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند؟ + نظرسنجی


ios 9 vs ios 8


اگر به یاد داشته باشید از ماه‌ها پیش از عرضه iOS 9 ، همگی به‌شدت هیجان‌زده و منتظر بودیم تا این نسخه به‌صورت نهایی و عمومی در اختیار تمام کاربرانی که دستگاه‌های آن‌های از این نسخه پشتیبانی می‌کند قرار بگیرد تا از ویژگی‌ها و بهینه‌سازی هایی که قرار بود در آن ایجاد شود بهره‌مند شویم. حتی در ابتدای عرضه این نسخه شاهد گرایش تعداد زیادی از کاربران به سمت این نسخه و دریافت و نصب آن بر روی دستگاه هایشان بودیم.
 

maxresdefault


همه چیز خوب پیش می‌رفت و اواخر سپتامبر با خبر شدیم که  این نسخه توانست رکورد تصاحب ۵۰ درصد از دستگاه های فعال را در ۵ روز اول کسب کند اما کمی بعد از این شور و هیجان کاسته شد و این تا جایی رسید که طبق آخرین آماری که توسط وب سایت اپل تا تاریخ ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) (برپایه نسخه سیستم عاملی که کاربران مراجعه کننده به اپ استور استفاده می‌کنند به دست می‌آید) مشخص شده که نهایتاً ۶۷ درصد، دستگاه خود را به iOS 9 به روزرسانی کرده اند و هنوز ۲۴ درصد از iOS 8 و ۹ درصد هم از نسخه‌های قدیمی‌تر (احتمالاً به دلیل سازگار نبودن دستگاه‌هایشان) استفاده می‌کنند. اما دلیل اصلی این موضوع چیست؟ در زیر چند مورد احتمالی را مطرح می‌کنیم.

افت سرعت و عملکرد دستگاه‌های قدیمی‌تر بعد از به روزرسانی

باوجود اینکه دلخوشی بسیاری برای صاحبان دستگاه‌های قدیمی‌تر نسبت به افزایش سرعت دستگاه بعد از نصب iOS 9 به وجود آمده بود اما این موضوع آن چنان که انتظار می‌رفت به واقعیت تبدیل نشد. حتی کاربرانی که از آیفون ۵  و ۵ اس استفاده می‌کنند هم بعد از نصب iOS 9 از کندتر شدن دستگاه خود صحبت کردند.
 

Apple-iOS-9-iPhone-iPad-ipod-compatibility

همه ی دستگاه های سازگار با iOS 9

باوجود اینکه اوضاع برای دستگاه‌های جدیدتر اپل مثل آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس در بهترین حالت قرار دارد و این شرکت از فروش و سودآوری محصولات خود راضی است اما اوضاع برای کاربران آیفون های قدیمی تر این طور نیست. البته از انصاف نگذریم باید گفت که اوضاع به روزرسانی های iOS در بدترین شرایط، از دستگاه‌های جبهه رقیب یعنی اندروید، بسیار بهتر و عادلانه‌تر است.

پایداری؟
 

-ios-9-rollout


از سرعت و عملکرد آیفون در باز کردن اپلیکیشن های نصب‌شده بر روی آن که بگذریم به نکات مهمتری مثل دوام باتری ، اتصال وای فای ، اتصال به اپ استور و درست کارکردن تاچ آیدی می‌رسیم. از زمانی که این نسخه به‌صورت رسمی و عمومی در اختیار کاربران قرار گرفت، سیل عظیمی از این دسته افراد به سمت تالار پرسش و پاسخ وب سایت اپل سرازیر شدند و مشکلاتی که برای این بخش از امکانات دستگاهایشان پیش‌آمده بود را مطرح کردند.

انتظار برای رفع نواقص

ios9-banner3


کاربران با تجربه تر دستگاه‌های اپلی این نکته را به‌خوبی مطلع هستند که همواره بعد از عرضه یک به روزرسانی بزرگ از سیستم عامل iOS ، همیشه باگ ها و نواقصی وجود خواهند داشت که البته به‌زودی و یا بعد از مدتی حل خواهند شد. اما با این حال بازهم دست نگه می‌دارند تا جزو آن دسته از افراد نباشند که با مشاهده وجود یک ایراد مهم، امکان بازگشت یا دانگرید به نسخه قبل که پایداری بیشتری دارد را از دست ندهند. احتمالاً تعداد زیادی از این افراد هنوز هم وجود دارند که ارتقا از یکی از نسخه‌های iOS 8 به iOS 9 را مطمئن نمی‌دانند.

رضایت از کارایی iOS 8
 

xiOS-8.1-Beta-1-co8.jpg.pagespeed.ic._-f9S7Yutj


عده‌ای از کاربرهای iOS 8 از کارایی دستگاه خود کاملاً راضی هستند و همچنین علاقه‌ای به تغییر ندارند. این دسته با شنیدن اخبار برخوردن کاربران با مشکلات متعدد بعد از دریافت iOS 9 ، بیشتر از پیش از تصمیم قاطع خود راضی هستند.

شما جزو کدام دسته هستید؟

  • کاربران iOS 9 و بالاتر ( تعداد نظرها 37, 67% )
  • کاربران یکی از نسخه های iOS 8 ( تعداد نظرها 12, 22% )
  • کاربران نسخه های قدیمی تر iOS ( تعداد نظرها 6, 11% )

تعداد شرکت کنندگان: 55 نفر

Loading ... Loading ...


 

(2)(2)

ارسال نظر

*