آیپد مینی ۴ ، پیروز رقابت بهترین نمایشگر ال سی دی در مقایسه با آیپد ایر ۲ و آیپد پرو


DISPLAYMATE RESULTS OF ipad pro vs ipad mini 4 vs iad air 2


اپل بزرگترین تبلت خود را با نمایشگر ۱۲.۹ اینچ و مثل همیشه با پنل ال سی دی روانه بازار کرد تا همه بدانند که وقتی کلمه Pro به انتهای نام این آیپد اضافه شده، یعنی بهترین متریال و جزییات سخت افزاری اپل در آن جای‌داده شده است. اما این موضوع تا چه حد حقیقت دارد؟

DisplayMate Technologies که صاحب یک آزمایش دقیق و بزرگ برای بررسی ریزترین جزییات یک نمایشگر است، در تازه ترین بررسی خود سه تبلت نامدار اپل یعنی آیپد پرو ، آیپد ایر ۲ و آیپد مینی ۴ را زیر ذره بین قرار داده تا مشخص شود کدام نمایشگر برتری در اختیار دارد. البته آیپد ایر ۲ محصول سال گذشته اپل است اما به‌هرحال هرکدام از این سه تبلت عضو خانواده تبلت های این شرکت بوده و ابعاد نمایشگر متفاوتی دارند.
 

DisplayMate-iPad-shootout

مشخصات دقیق نمایشگرهای این سه تبلت

در انتهای نتایج بررسی DisplayMate مشخص شد که برخلاف انتظار همه، آیپد مینی ۴ پیروز قاطع تمام اندازه‌گیری‌ها و معیارهای دقیق لابراتوار این شرکت است. DisplayMate به آیپد مینی ۴ لقب " بی چون‌وچرا بهترین و دقیق‌ترین ال سی دی ای که تابه‌حال بررسی کرده " را داد و نکته جالب این است که این تبلت عملکرد بهتری نسبت به نمایشگر آیپد پرو که رزولوشن نجومی ۲۷۳۲ در ۲۰۴۸ پیکسلی دارد به نمایش گذاشته است. ولی درعین‌حال آیپد پرو هم عملکرد بسیار خوبی در تمام شاخه ها داشت و در رتبه سوم، آیپد ایر ۲ عنوان یک نمایشگر رده بالا را به دست آورد چراکه عملکرد آن کمی از آیپد پرو و کمی بیشتر از آیپد ایر ۴  عقب تر بود و جای تعجب هم ندارد چراکه محصول سال گذشته این شرکت است.

تنها مورد که آیپد مینی ۴ کمی در آن ضعیف عمل کرد، کنتراست یا میزان روشنایی نمایشگر است و علت آن هم ال سی دی کنتراست پایین تر آن در مقایسه با دو آیپد بزرگتر این رقابت است. آیپد پرو به دلیل بزرگتر بودن نمایشگرش، از فناوری جدیدی برای نور رسانی به لایه‌های بالاتر و بیرونی ال سی دی استفاده می‌کند که موجب شده کنتراست نمایشگر آن بالاتر بوده و درعین‌حال برای این ابعاد بزرگ، مصرف باتری کمتری را به همراه داشته باشد. امتیاز میزان روشنایی این سه ۹۶۷ ، ۱۰۶۴ و ۱۶۳۱ به ترتیب برای آیپد مینی ۴ ، آیپد ایر ۲ و آیپد پرو به دست آمد.
 

appletabletlineup


در مورد میزان بازتاب نور، هر سه عملکرد خوبی داشتند اما باز هم آیپد مینی ۴ امتیاز بالاتری را کسب کرد. امتیاز میزان بازتاب آیپد مینی ۴ عدد ۲.۰ شد که از دید DisplayMate بهترین امتیاز برای یک نمایشگر ال سی دی است. آیپد ایر ۲ در این تست عدد ۲.۵ و آیپد پرو هم در مقام سوم عدد ۲.۶ را کسب کردند.

طیف رنگ‌های قابل نمایش هم یکی از مهمترین معیارهای نمایشگرهای گجت هاست و برای صاحبان آیپد مینی ۴ این معیار نزدیک به بهترین میزان ممکن است. بهترین میزان ممکن برای یک نمایشگر در تست طیف رنگ‌های قابل‌نمایش عدد ۱۰۰ است که آیپد مینی ۴ عدد ۱۰۱ را کسب کرد، مقام های دوم و سوم را آیپد ایر ۲ با عدد ۱۰۵ و آیپد پرو با عدد ۱۰۷ از آن خود کردند. به گفته DisplayMate ، دو تبلت بزرگتر رنگهای آبی قالبی را به نمایش می‌گذارند و برای همین امتیاز کمتری را کسب کردند.

در انتها باوجود برتر بودن بی چون‌وچرای آیپد مینی ۴ ، DisplayMate عنوان " بی رقیب " را به نمایشگر هر سه تبلت داده است. گالری زیر نتایج دقیق تر این آزمایش را نشان می‌دهند.
 


 

(0)(0)

ارسال نظر

*