مقایسه امتیاز بنچمارک آیپد پرو با تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۴


۶۴۱۶۳۴۱۸۰


تبلت بلند قامت اپل دو سه روزی است که با شروع فروش خود سروصدای زیادی به پا کرده. آیپد پرو در حقیقت یک آیپدی است که علاوه بر نمایشگر بزرگ‌تر، به قلم و کیبورد هوشمند مجهز شده تا فقط یک تبلت آیپد در نظر گرفته نشود. اما همین نمایشگر بزرگ و لوازم جانبی آن راهی باقی نمی‌گذارد که فکر نکنیم این تبلت قرار است رقیب سرفیس پرو ۴ مایکروسافت باشد.
 

ipad-pro-41


در مطلب قبلی مقایسه امتیاز بنچمارک آیپد پرو، شاهد بودیم که آیپد پرو به لطف پردازنده A9X خود، رقبای اپلی نظیر آیفون ۶ اس و حتی لپ تاپ مک بوک پرو ۱۲ اینچی را که قرار است یک کامپیوتر باشد به‌خوبی کنار زده است. اما چیزی که دلیل محکم‌تری برای خریداران این کلاس از لپ تاپ / کامپیوتر خواهد بود تا آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی را به خیال راحت‌تری خریداری کنند، شکست رقیبی است که از طرف شرکت مقابل عرضه‌شده.

در یک آزمایش بنچمارک که توسط AppleInsider انجام‌شده به نظر می‌رسد که آیپد پرو در مقابل رقیب مایکروسافتی خود عملکرد قابل قبولی را به نمایش گذاشته است. برای توضیح این موضوع باید وارد جزییات هردو تبلت بشویم.
 


 

اول از مقایسه امتیاز بنچمارک مدل ارزان‌تر سرفیس پرو ۴ (که از پردازنده اینتلCore m3-6Y30 استفاده می‌کند) و آیپد پرو شروع می‌کنیم. پردازنده این مدل از سرفیس پرو فرکانس ۲.۲ گیگاهرتزی دارد که قیمت کلی این دستگاه را به ۸۹۹ دلار می‌رساند، در مقابل پردازند A9X آیپد پرو فرکانس ۲.۲۵ گیگاهرتزی داشته و قیمت پایه‌ی این تبلت ۷۹۹ دلار است.
 

۱۴۹۱۹-۱۰۸۲۸-iPadProGeekbench001-l

امتیاز پردازش تک هسته ای و چند هسته ای آیپد پرو در هردو مقایسه کاملاً سرتر از این مدل سرفیس پرو است. اما نقطه ضعف آیپد پرو در این مقایسه، جدا بودن شرایط در اختیار داشتن قلم و کیبورد آن است که می‌بایست به‌صورت جداگانه خریداری شوند (قلم آیپد پرو ۹۹ دلار و کیبورد هوشمند آن ۱۶۹ دلار به فروش می‌رسند).

سرفیس پرو یک مدل ۳ گیگاهرتزی هم دارد که پردازنده اینتل Core i5 6300U را در اختیار دارد و جالب اینجاست که امتیاز پردازش تک هسته ای این مدل، اختلاف چندانی با آیپد پرو نداشته اما امتیاز پردازش چند هسته ای بالاتری دارد. درمجموع باید گفت که هردو تبلت اپل و مایکروسافت ، محصولات بی‌نظیری هستند و انتخاب یکی از این دو کاملاً با سلیقه‌ی خریدارانشان وابسته است.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*