انتشار جزییات احتمالی آیفون های سال ۲۰۱۶ اپل از زبان تحلیلگر معتبر KGI Securities


۱۵۰۶۰۸_iphone_concept_4


مینگ چی کو تحلیل گر خوش سابقه و معتبر تایوانی مطالب اپلی، در آخرین گزارش تحلیلی خود به سراغ محصولات مهم سال بعد اپل یعنی آیفون ها رفته است. در گزارش این تحلیل گر می‌توان گفت که طرفداران آیفون‌ های ۴ اینچی و بزرگتر، سال بعد شاهد اتفاقات خوبی خواهند بود.
 

iphone_screen_sizes


او اول از همه در مورد یک آیفون ۴ اینچی دیگر صحبت کرده و با اشاره به اینکه هنوز هم یک آیفون ۴ اینچی بازار خوبی دارد گفته است:

از آنجایی که هنوز تقاضای بالایی برای ساخته شدن یک آیفون ۴ اینچی وجود دارد، ما بر این باور هستیم که اپل این محصول خود را دوباره به روزرسانی خواهد کرد. از آنجایی که آیفون ۵ اس بسیار پرطرفدارتر از آیفون ۵ سی بود احتمالاً اپل جایگزین جدید و مشابهی با ویژگی‌های آیفون ۵ اس در نظر خواهد گرفت. آیفون ۴ اینچی اپل سال بعد زودتر از موعد و در نیمه اول سال با بدنه‌ای فلزی عرضه خواهد شد و برای روان اجرا‌شدن iOS 10 بر روی این گوشی، از پردازنده A9 که هم نسل با پردازنده‌ های آیفون های ۶ اس استفاده خواهد شد.

۱۴۸۳۲-۱۰۶۸۴-۱۲۲۹۲-۶۰۱۵-۹۷۲۱-۱۶۱۶-۱۴۰۶۲۶-iPhone5s5c-l-l-l


البته آقای کو بر این باور است که اپل به منظور پایین نگه داشتن قیمت این آیفون از فناوری لمس سه بعدی در نمایشگر آن استفاده نخواهد کرد. به گفته وی حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون از این گوشی ۴ اینچی تا پایان سال ۲۰۱۶ تولید و فروخته خواهد شد.

اما در این گزارش در مورد جانشین‌ آیفون های ۶ اس و ۶ اس پلاس هم صحبت شده، آقای کو ابتدا در مورد زمان عرضه آیفون ۷ اظهار نظر کرده و همچنان سه ماهه سوم را برای عرضه آن محتمل می‌داند که به نظر می‌رسد اپل همچنان سنت همیشگی خود در معرفی آیفون های پرچمدار را در سال بعد هم حفظ خواهد کرد.

آیفون های سال بعد در دو مدل ۴.۷ و ۵.۵ اینچی عرضه می‌شوند اما برای ایجاد اختلاف بیشتر میان این دو، مقدار رم‌ های متفاوتی درون هرکدام جای‌داده خواهد شد. آیفون ۷ با نمایشگر ۵.۵ اینچی به ۳ گیگابایت رم برای پردازش مجهز خواهد شد درحالی‌که آیفون ۷ کوچکتر، همان ۲ گیگابایت رم را در اختیار خواهد داشت. گویا نمایشگر هردو آیفون قرار است رزولوشن بالاتری داشته باشد که در نتیجه مدل ۵.۵ اینچی به رم بیشتری برای حفظ سرعت و روان بودن خود نیاز دارد. پردازنده هردو از نوع A10 خواهد بود.
 

iPhone-6s-11


در انتها او در مورد سازندگان این محصولات صحبت کرده، همانطور که پیش از این هم گفته شده بود، اپل برای تولید تراشه‌ های آیفون های سال بعد خود تنها با TSMC همکاری خواهد کرد و Foxconn هم به تنهایی آیفون ۴ اینچی را در خطوط تولید خود مونتاژ و آماده عرضه می‌کند.

در مورد شایعات دیگری از قبیل ویژگی ضد آب و گردوغبار بودن آیفون ۷ صحبتی نشده و همچنین جزییات رنگ‌ های جدید این گوشی و آلیاژ جدیدی که برای بدنه این گوشی قرار بود استفاده شود هم هنوز مشخص نیستند.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*