۱۰۰ میلیون دستگاه آیفون که دو سوم آن‌ها آیفون ۶ و جدیدترند در آمریکا فعال هستند


Apple-iPhone-6s-vs-Apple-iPhone-6-Review-TI


دائماً در گزارش‌های سالانه و یا سه ماهه مالی اپل می‌شنویم که این شرکت بزرگ همواره رکورد جدیدی در میزان فروش آیفون هایی که تولید کرده به ثبت می‌رسانده. ولی مثلاً این گوشی در کشور خود تا چه اندازه فروش داشته و یا در حال استفاده شدن توسط چه تعداد کاربراست؟

طبق مطالعه‌ی آماری Consumer Intelligence (CIRP) مشخص‌شده که در حال حاضر تعداد بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه آیفون در کشور آمریکا فعال است که نزدیک به دو سوم این آیفون ها در بازه سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ خریداری‌شده‌اند. نگاه دقیق تر به این ۱۰۱ میلیون دستگاه آیفونِ فعال نشان گر این است که ۵۸ میلیون دستگاه از این رقم آیفون های ۶ و ۶ پلاس سال قبل هستند و حدود ۴ میلیون را هم دو مدل آیفون امسال یعنی آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس تشکیل داده اند. طبق این داده ها مشخص است که دو مدل ۴.۷ اینچی آیفون سال پیش و امسال، بیشترین توجه و آمار خرید را به خود اختصاص داده‌اند.
 

cirp-iphones-nov-2015

میزان آیفون های فعال به تفکیک مدل

البته نکته منفی این داده های به‌دست‌آمده توسط CIRP این است که میزان رشد و توجه خریداران آمریکایی به سمت آیفون در حال کاهش است که ممکن است علت آن بلوغ فکری بیشتری این جمعیت از بازار گوشی های هوشمند و یا بیشتر شدن حق انتخاب باشد. تا هشت سه ماهه مالی قبلی اپل و از ابتدای پیدایش آیفون ، همواره تعداد دستگاه‌هایی که توسط خریداران فعال می‌شدند، در هر سه ماهه مالی نزدیک به ۸ درصد رشد داشت، اما این رقم در سه ماهه مالی منتهی به سپتامبر سال ۲۰۱۵ به ۴ درصد رشد رسید.

سال گذشته و در همین بازه زمانی هم رشد آیفون های خریداری شده ۶ درصد بود. این در حالی است که در سال ۲۰۱۳ و بلافاصله پس از عرضه آیفون ۵ سی و ۵ اس ، رشد خرید ۱۷ درصدی برای گوشی های هوشمند اپل رقم خورده بود.
 

iphone_6s_plus_unboxing_0097


باوجوداینکه بازار تلفن های همراه آمریکا پر از گوشی های رنگارنگ است، اما اپل هم بی کار ننشسته و توجه بسیاری به کاربران دستگاه های اندرویدی داشته تا جایی که اپلیکیشن Move To iOS را برای سهولت انتقال اطلاعات یک دستگاه اندرویدی به آیفون در گوگل پلی قرارداد. در آخرین سه ماهه مالی امسال ، خود تیم کوک ابراز کرد که در این مدت، شاهد بالاترین میزان مهاجرت کاربران اندرویدی بوده ایم.

به نظر می‌رسد که این غول کوپرتینویی اصلاً از این میزان افت رشد ناراحت نیست چرا که بیشترین میزان سود فروش را از بازار تلفن های همراه نصیب خود کرده و احتمالاً برای حل مشکل افت رشد فعال شدن آیفون‌های خود نسبت به دو سال گذشته، برنامه های دیگری را در دست اجرا دارد.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*