نسل دوم اپل واچ احتمالاً تا تابستان سال بعد عرضه خواهد شد


apple-watch-2-ronde-725x460


برخی از طرفداران محصولات فناوری و گجت های امروزی، کمی هوشمندانه تر به سیاست های یک شرکت بزرگ مثل اپل نگاه می‌کنند و معمولاً ترجیح می‌دهند تا یک محصول جدید، کمی جاافتاده‌تر شده و از خرید نسل اول آن انصراف می‌دهند تا نسل بعدی که احتمالاً دارای نواقص و ایرادهای کمتری است را در اختیار داشته باشند.

ساعت های هوشمند و به‌ویژه اپل واچ هم از این واقعیت مستثنا نیستند. بسیاری نگران امکاناتی مهم نظیر دوام باتری این ساعت بودند و اصلاً علاقه ای نداشتند که ساعتشان کمتر از ۲۴ ساعت در یک استفاده نسبتاً معمولی خاموش شود. برای این افراد خبر خوبی داریم چرا که اپل در حال آماده سازی نسل دوم اپل واچ است و این ساعت تا تابستان سال ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد.

۹۶۰x0


این گزارش توسط وب سایت چینی UDN و از زبان بری لام ، مدیر و بنیان‌گذار شرکت Quanta Computer که تولیدکننده اپل واچ است منتشرشده است. اپل واچ برای اولین بار در سپتامبر سال ۲۰۱۴ رونمایی و معرفی شد و ابتدای سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۵ شروع به فروش کرد. بااینکه یک سالی از زمان معرفی این ساعت هوشمند اپل می‌گذرد اما هنوز سخت افزار آن ارتقا پیدا نکرده و تنها نسل دوم سیستم عامل این ساعت یعنی WatchOS 2 با ویژگی‌های جدیدتر و محدودیت های کمتر عرضه شده است. البته در کنار این به روزرسانی نرم افزاری، سه مدل بند جدید در کنار یک مدل اپل واچ ویژه با همکاری هرمس به لیست پیشنهاد‌های این ساعت هوشمند افزوده‌شده است.
 

Apple-Watch-


بااین‌حال هنوز این احتمال وجود دارد که نسل بعدی اپل واچ به همان یک روز دوام باتری اکتفا کند و در عوض بزرگ‌ترین برتری آن نسبت به نسل قبلی، افزوده شدن دوربین جلویی و قابلیت مکالمه تصویری فیس تایم باشد.

همچنین از نقاط ضعف اپل واچ های نسل اول، وابستگی زیاد آن به اتصال به آیفون است و اپل هم برای کم رنگ تر کردن این موضوع، توانایی برقراری ارتباط وای فای و بلوتوث اپل واچ را در نسل بعد ارتقا خواهد داد تا علاوه برداشتن برد بالاتر ، سرعت انتقال و دریافت داده‌ی بالاتری داشته باشد و بتواند به صورت مستقل نیاز کاربران خود را برطرف کند.


 

(0)(0)