برخی از آیپد پرو ها بعد از اتصال به شارژر دیگر از خواب بیدار نمی‌شوند + راه حل موقتی


ipad pro not responding


از بحث و حاشیه‌های پیرامون آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس که بگذریم، حالا نوبت محصول تازه اپل یعنی آیپد پرو است. به‌تازگی گزارش های بسیاری در تالار پرسش و پاسخ وب سایت اپل و همچنین سایر وب سایت های دنبال کننده اخبار این شرکت و حتی شبکه های اجتماعی از وجود یک مشکل عجیب در آیپد پرو منتشرشده است.

گویا برخی از آیپد پرو های خریداری‌شده توسط کاربرها به هنگامی‌که برای مدت طولانی و زمانی که درصد کمی باتری در اختیار دارد به شارژ متصل می‌شود، بعد از گذشت چند ساعت و مراجعه دوباره کاربر برای بررسی شارژ شدن کامل، هیچ عکس‌العملی از خود نشان نداده و روشن نمی‌شود.

یکی از این کاربرها نوشته که:

هنگام شب و زمانی که آیپد پرو ۴۰ درصد شارژ داشت آن را به شارژ متصل کردم و خوابیدم، صبح که دوباره به آن مراجعه کردم کاملاً مرده بود. مجبور شدم آن را یک‌بار هارد ریست کنم تا دوباره روشن شود و همه‌چیز به حالت عادی خود بازگردد.

iPad-Hard-Reset


این مشکل گریبان گیر هردو مدل آیپد پرو یعنی مدل ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایتی و هم LTE و هم وای فای شده و همچنین نسخه iOS 9.1 روی این دستگاه‌ها اجرا می‌شود. مشخص نیست که علت اصلی بروز این مشکل مرتبط با سخت افزار و یا نرم افزار این تبلت است اما تیم پشتیبانی اپل عمدتاً از کاربران خواسته که یا دستگاه خود را هارد ریست کنند و یا یک‌بار به کمک آیتونز عمل ریستور کردن را انجام دهند. برای آشنایی با نحوه هارد ریست کردن این مطلب را مطالعه نمایید.

ماه پیش هم که آیفون های ۶ اس به‌تازگی عرضه‌شده بودند، برخی از کاربرها با خاموش شدن ناگهانی دستگاه خود مواجه می‌شدند، حتی باوجوداینکه باتری گوشی هوشمند آن‌ها شارژ کافی در اختیار داشت. به نظر می‌رسد که نقطه اشتراک دستگاه‌هایی که به این دسته از مشکلات برخورده‌اند همان iOS 9 باشد.
 

ios 9.1


 

(0)(0)

ارسال نظر

*