تماشا کنید: اپل واچ با کمک یک تراشه ۱۰ دلاری ، اجسام اطراف شما را احساس خواهد کرد


EM-Sense_ Touch Recognition of Uninstrumented Electrical and Electromechanical Objects.mp4_000038933


در حال حاضر ساعت های هوشمند به جز اینکه با بالا آوردن دست شما فعال شده و شما را از اعلانیه‌های تلفن هوشمند همراهتان آگاه کرده و یا نهایتاً قادر باشند تا تماس های تلفنی شما را پاسخگو باشند کار دیگری از دستشان برنمی‌آید. اما یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه کارنگی ملون پنسیلوانیا موفق به ساخت یک نمونه تراشه شده‌اند که قادر است با اتصال به هر ساعت هوشمندی ، اجسام بی جان اطراف را بر اساس امواج الکترومغناطیسی‌ای که تولید می‌کنند شناسایی و تشخیص دهد. در حقیقت این تراشه تنها ۱۰ دلار قیمت داشته و می‌تواند بر روی هر ساعت هوشمندی مثل اپل واچ متصل شود.

محققان انستیتو " تقابل انسان و کامپیوتر" در دانشگاه کارنگی ملون با همکاری والت دیزنی موفق به ساخت فناوری ‌ای با نام EMSense شده اند (البته نام این پروژه TOMO انتخاب شده که از فناوری EMSense بهره می برد) . فناوری TOMO یا Touch Recognition of Uninstrumented Electrical and Electromechanical Objects ، به زبان ساده بدن شما را به یک آنتن بزرگ دریافت امواج الکترومغناطیسی تبدیل می‌کند و تشخیص می‌دهد که چه چیزی را لمس کرده‌اید. در حال حاضر این هک، قادر است وسایل اکتیو (وسایلی که به کمک برق کار می‌کنند) را تشخیص بدهد، البته سایر اجسام پسیو نظیر نردبان را هم به‌درستی تشخیص خواهد داد.
 

EM-Sense_ Touch Recognition of Uninstrumented Electrical and Electromechanical Objects.mp4_000240000

امواج الکترومغناطیسی برخی از اجسامی که می شناسیم

جیارد لاپوت ، دانشجوی این دانشگاه توضیح داده که :

امواج الکترومغناطیسی هر جسمی که با برق کار می‌کند قابل تشخیص است و هر جسم امواج مخصوص به خود را دارد. اما اجسام دیگری نظیر نردبان هم هستند که به صورت رسانا کار می‌کنند به این معنی که می‌توانند امواج اجسام محیط خود مثل امواج الکترومغناطیسیِ لامپ فلورسنت یا کابل‌های برق اطراف را منتقل کنند و از این طریق قابل شناسایی می‌شوند. اجسامی نظیر مداد یا صندلی پلاستیکی هم وجود دارند که اصلاً رسانا نیستند و در نتیجه قابل تشخیص نیستند.

اما حالا این فناوری چه فایده‌ای می‌تواند داشته باشد؟

محققان این فناوری سناریویی از موارد مصرف آن زمانی که در ارتباط با ساعت هوشمند شما خواهد بود را مطرح کرده‌اند که در نوع خود بی‌نظیر است. تصور کنید که به مسواک خود دست می‌زنید و بلافاصله ساعت هوشمند شما، زمان و نحوه درست این کار را به شما نشان می‌دهد. یا تصور کنید که به دستگیره دفتر محل کار خود دست می‌زنید و ساعت هوشمند شما نامه ها و کارهای مهم روز و حتی بعد از ساعت کاری را به شما هشدار می‌دهد.

این فناوری همچنین می‌تواند به کمک مشاغل دیگری نظیر کارهای آشپزخانه‌ای و یا بیمارستان ها بیاید. EMSense درنهایت می‌تواند اینترنت اشیا را وارد فاز تازه‌ای کرده و اشیا را با انسان مرتبط کند تا از اطلاعات یکدیگر بهره‌مند شوند. ویدیو زیر نحوه کارکرد ساعت هوشمند سونی را با استفاده از این فناوری به نحو جالبی نشان می دهد که پیشنهاد می کنیم حتماً تماشا کنید.
 

دانلود ویدیو


 

(0)(0)