اپل با خرید یک کارخانه تولید تراشه در شمال سن خوزه، همسایه دیواربه‌دیوار سامسونگ شد


maximfacility


بر اساس گزارش منتشرشده توسط Silicon Valley Business Journal، اپل به تازگی، یک تأسیسات ۶۵۰۰ مترمربعی در شمال سن خوزه که تا پیش‌ازاین متعلق به شرکت Maxim Integrated Products بوده و به جهت تولید تیراژ پایین محصولاتی نظیر، نیمه رساناها و تراشه های الکترونیکی استفاده می‌شده را به ارزش ۱۸.۲ میلیون دلار خریداری کرده است.

شرکت Maxim که این کارخانه را پیش‌ازاین در سال ۱۹۹۷ از سامسونگ خریداری کرده بود، فعالیت آن را در ماه جولای امسال به‌کل تعطیل کرد. این کارخانه درست در کنار یک ساختمان ۱۰ طبقه‌ای و در حال ساخت سامسونگ قرار داشته و اطراف آن مجتمع‌های تولیدی شرکت‌هایی نظیر سیسکو و سایر زنجیره‌های تولیدکننده نیمه رساناهای شرکت‌های دیگر قرار دارند. شرکت Maxim نوع فعالیت‌های این کارخانه را ساخت مدل‌های نمونه، آزمایش و تولید تعداد محدودی از محصولات فناوری تعریف کرده بود.
 

۱۵۲۶۶-۱۱۴۴۵-Screen-Shot-2015-12-14-at-43604-PM-l

تصویر اپل مپز از کارخانه ی اسبق شرکت Maxim

ازآنجایی‌که این کارخانه اجازه تولید پرتعداد این دسته از محصولات را ندارد، به نظر می‌رسد که اپل قصد تولید انبوه تراشه‌های محصولات آینده خود نظیر آیفون و آیپد را در این محل نداشته باشد. پیش‌ازاین شایعه‌ای مبنی بر تلاش مخفی اپل برای ساخت تراشه‌ محصولاتش آن‌هم به‌صورت مستقل و داخل دیوارهای این شرکت مطرح‌شده بود، برای همین اولین تصور ما از خریده شدن این محل توسط اپل، در اختیار داشتن محلی مناسب برای تولید انبوه تراشه های دست سازش بود که گویا این موضوع چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

احتمالاً اپل این محل را برای استفاده به‌عنوان تحقیق، توسعه و گسترش حضورش در بازارهای بیشتر اختصاص خواهد داد، باوجوداینکه گفته می‌شود اپل نسبت به سایر شرکت‌های بزرگ نظیر گوگل، فیسبوک و کوالکام، بودجه‌ی کمتری را صرف این امر می‌کند. بودجه‌ی ۸.۱ میلیارد دلاری‌ای که این شرکت امسال خرج بخش تحقیق و توسعه خود کرد، رشد چشمگیری در مقایسه با بودجه ۴.۵ میلیارد دلاری این بخش اپل نسبت به سال ۲۰۱۳ داشته است.

اپل در حال حاضر بیشترین سرمایه‌گذاری خود را صرف پرداخت هزینه‌های شرکت‌های تولیدکننده‌ی نیمه رساناهای محصولاتی نظیر آیفون و آیپد کرده، همچنین به نظر می‌رسد این هزینه در سال‌های آتی از امروز هم بیشتر خواهد شد. اما نکته جالب این خبر همسایه شدن اپل و سامسونگ است و اینکه به طنز گفته می‌شود بعدازاین سامسونگ می‌تواند کمی راحت‌تر از جزییات محصولات اپل باخبر شود.
 

samsung-sneaking.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*