جک ۳.۵ میلی‌متری ممکن است فدای یک میلی‌متر کاهش ضخامت آیفون ۷ بشود


iphone_6_history_stack_bottom


آیفون ۶ اس امسال ضخامتی ۷.۱ میلی‌متری داشت و نسبت به آیفون ۶ که سال پیش لقب باریکترین گوشی اپل را از آن خود کرده بود، حدوداً دو میلیمتر ضخیم‌تر ساخته شد تا خیال کاربران را از رخ دادن بندگیت یا ترس از خم شدن در جیبشان را راحت کند. اما گویا اپل در فکر این است که آیفون ۷ یا آیفون سال بعد خود را بازهم باریکتر بسازد و این افت ضخامت را لااقل چیزی در حدود یک میلیمتر در نظر گرفته است.

طبق گزارش معتبری که توسط وب سایت ژاپنی Mac Otakara منتشر شده، گفته می‌شود که اپل در فکر حذف جک ۳.۵ میلی‌متری و استفاده از هدفون قابل اتصال به‌واسطه اتصال لایتنینگ به آیفون است.
 

DSC_1380


جک ۳.۵ میلی‌متری، استانداردی است که به‌صورت جهانی در تمامی محصولات رعایت و استفاده می‌شود تا کاربر بتواند از هدفون و یا هدست موردعلاقه خود برای شنیدن موسیقی و یا برقراری تماس تلفنی استفاده کند، اما باریکتر ساختن یک دستگاه که از این اتصال برای خروجی صدا استفاده می‌کند کار ساده‌ای نیست. البته با این حال اپل توانست آخرین نسل یا نسل ششم آیپاد خود را که به همین خروجی صدا مجهز بود، باضخامت ۶.۱ میلی‌متری طراحی و تولید کند.

در ادامه این گزارش گفته شده که اپل ممکن است برای رسیدن به آیفون باریکتر، از هدفون مخصوصی که قابلیت اتصال به پورت لایتنینگ را دارد استفاده کرده و علاوه برقرار دادن یک نمونه از آن در جعبه آیفون ۷ ، به‌صورت جداگانه این‌گونه هدفون‌ ها را برای استفاده در سایر محصولات iOSی خود به فروش برساند.
 

Noise-cancelling-headphones


ژوئن سال گذشته بود که این غول کوپرتینویی، برنامه‌ای را به نام MFI شروع کرد که طی آن به سازندگان لوازم جانبی این اجازه را می‌داد تا هدفون های مخصوصی را برای متصل شدن از طریق پورت لایتنینگ به دستگاه‌های این شرکت تولید کنند. البته شرکت هایی نظیر فیلیپس، دو نمونه از این نوع هدفون را تا این لحظه تولید کرده‌اند اما فرآیند موردقبول واقع‌شدن این دسته از محصولات هنوز سرعت کندی دارد.

گفته می‌شود که اتصال لایتنینگ آیفون ۷ ، مجهز به مبدل DA (Digital to Analog) یا همان تبدیل کنند دیجیتال به آنالوگ خواهد بود تا امکان اتصال این نوع هدفون ها را این محصول فراهم کند. همچنین تولید کنندگان لوازم جانبی می‌توانند با قرار دادن آداپتور مخصوص تبدیل لایتنینگ به جک ۳.۵ میلی‌متری، مشکل اتصال هدفون های خود به این گوشی را حل کنند.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*