اپل در یک آزمایشگاه مخفی در تایوان مشغول ساخت نمایشگری جدید و با فناوری پیشرفته است


apples secret lab in taiwan


بعد از کم شدن تب اخبار آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس، شاهد انتشار شایعات پرتعدادِ مرتبط با آیفون ۷ بودیم، یکی از پرسروصداترین این شایعات، احتمال استفاده شدن از نمایشگرهای آمولد و اولد در آیفون‌ های آینده است. همچنین شنیدیم که سامسونگ و ال جی در تلاش هستند تا حق تولید پنل نمایشگر آیفون های اپل را حتی به‌صورت مشترک هم که شده در دست داشته باشند.  اما انگار خود اپل در ادامه روند رو به خودکفا شدن و بعد از انتشار خبر تلاش این شرکت در ساخت تراشه‌های بعدی سری A ، انگار در فکر ابداع و تولید نمایشگرهای آینده محصولاتی مثل آیفون و آیپد است.
 

iPhone-display-color


این شرکت اوایل سال میلادی جاری، یک آزمایشگاه مخفی در کشور تایوان که تا به این لحظه کسی در مورد نوع فعالیت آن اطلاع دقیقی ندارد را خریداری کرده و گفته می‌شود مشغول توسعه و ساخت نمایشگری سبک‌تر، پرنورتر و باریک‌تر است تا در دستگاه‌های آینده خود به کار ببرد. بر اساس گزارش جدیدی که توسط بلومبرگ منتشرشده، اپل تعدادی از متخصصان محلی این آزمایشگاه را به همراه چند نیروی متخصص دیگر از شرکت‌هایی نظیر AU Optronics Corp و کوالکام برای این کار به خدمت گرفته است.

گویا اپل از ابتدای سال این آزمایشگاه را به راه انداخته تا نمایشگری سبک‌تر، باریک‌تر، روشن‌تر و کم‌مصرف‌تر تولید کند. گفته می‌شود که مهندسان این آزمایشگاه درحال‌توسعه‌ی نسخه‌ی پیشرفته‌تری از ال سی دی های امروزی آیفون ها هستند. همچنین این صرافت در اپل وجود دارد که به‌جای ال سی دی، از پنل های اولد که برای روشنایی متکی به منبع نور پس‌زمینه نیستند استفاده کند.

این تأسیسات تا پیش از خریداری شدن توسط اپل، متعلق به کوالکام بود و هنوز هم حدود ۵۰ نفر از کارکنان این شرکت مشغول کار در این آزمایشگاه هستند. در کنار این افراد، اپل دو موقعیت شغلی دیگر را برای استخدام در این آزمایشگاه در نظر گرفته بوده و در قسمت توانایی‌های لازم برای استخدام، به تجربه در کار با فناوری‌های مرتبط با نمایشگر تأکید شده بود.

بلومبرگ تأیید کرده که در حال حاضر این آزمایشگاه توسط اپل اداره می‌شود و فهمیدن آن از لوگوی سیب گاز زده این شرکت در قسمت پذیرش ورودی تأسیسات چندان دشوار نیست. همچنین کارمندان این آزمایشگاه کارت شناسایی شرکت اپل را بر گردن دارند. اما هیچ‌کدام از این افراد از اینکه دقیقاً چه نوع فعالیتی در این آزمایشگاه انجام می‌شود صحبتی نمی‌کنند.
 

iphone-6-curved-display-FSMdotCOM


هفته پیش متوجه شدیم که Japan Display که یک شرکت مشترک و متشکل از سه کمپانی بزرگ سونی، توشیبا و هیتاچی است، در فکر گسترش زیرساخت‌های خود برای ساخت پنل های اولد برای آیفون های اپل تا بهار سال ۲۰۱۸ است. بااین‌حال هنوز مشخص نیست که اپل از چه زمانی به سمت استفاده از پنل های اولد و یا ال ای دی خواهد رفت.

اپل سابقه‌ی درخشانی در تحقیق و طراحی قطعات لازم برای تکمیل محصولاتش دارد و قطعاً این حرکت تازه‌ی غول کوپرتینویی در ساخت یک نمایشگر مدرن‌تر، وابستگی‌اش به شرکت‌هایی مثل ال جی، سامسونگ، شارپ و Japan Display را از بین خواهد برد.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*