چرا زنگ‌های هشدار آیفون یا آیپد به صدا در نمی‌آیند؟ + راه حل‌های برطرف شدن این مشکل


iPhone_6_PLUS_alarm


بیدار شدن از تخت خواب در یک روز سرد زمستانی اصلاً کار ساده‌ای نیست. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا حتی یک دقیقه هم که شده بیشتر بخوابیم و برای این کار هر ۵ دقیقه یک زنگ هشدار تنظیم کرده‌ایم. اما اگر یک روز مهم که قصد زودتر بیدار شدن داشته ولی آیفون یا آیپد شما زنگ نخورد چطور؟

موضوع درست کار کردن زنگ‌های هشدار آیفون و آیپد در ابتدای صبح بسیار مهم و حیاتی است چراکه ممکن است به از دست دادن کار و یا یک کلاس درس مهم افراد بینجامد. اگر آیفون یا آیپدتان شما سابقه درست کار نکردن در چنین زمان‌هایی را در کارنامه خود دارد، بهتر است چند راه حل زیر را به ترتیب امتحان کنید تا مشکل دستگاه برطرف شود.

آموزش رفع مشکل درست کار نکردن زنگ هشدار در آیفون یا آیپد

دکمه بی‌صدا بودن در چه حالتی است؟
 

iphone-5-ring-silent-switch


ساده‌ترین موضوعی که از درست بودن آن می‌توان مطمئن شد، فعال یا غیرفعال بودن دکمه Mute Switch در کنار آیفون و آیپد است. در صورت فعال بودن آن را خاموش کنید.

شدت ولوم آیفون یا آیپد
 

iphone6 volume


مطمئن شوید که شدت صدای دستگاه شما در میزان قابل قبولی قرار داشته باشد.

حضور اپلیکیشن های جانبی

اگر از هشداردهنده خود iOS استفاده می‌کنید، بهتر است سایر برنامه‌های جانبی که کار مشابهی را انجام می‌دهند را از روی دستگاه خود حذف کنید. این امکان وجود دارد که نصب برنامه‌های جانبی، موجب بروز تداخل با برنامه هشداردهنده خود آیفون یا آیپد شوند.

هارد ریست کردن آیفون یا آیپد

اگر هنوز با مشکل درست زنگ نخوردن هشدارهایی که تنظیم می‌کنید مواجه هستید، بهتر است دستگاه خود را یک‌بار هارد ریست کنید. برای این کار دو دکمه پاور و هوم را به‌صورت هم‌زمان آن‌قدر نگه‌دارید تا لوگوی اپل نمایان شود. سپس هر دو دکمه را رها کنید و اجازه دهید دستگاه کامل بوت شود.

ریست کردن تنظیمات
 

reset-all-settings1


هارد ریست کردن آیفون یا آیپدتان مشکل را حل نکرد؟ بد نیست به سراغ تنظیمات رفته و یک‌بار آن را ریست کرده و به حالت قبل بازگردانید. برای این کار به Setting > General > Reset رفته و Erase All Setting را بزنید، با این کار فقط تنظیمات دستگاه شما به حالت اولین باز می‌گردد. به‌عنوان‌مثال برای متصل شدن به مودم وای فای خانه، دوباره لازم است تا رمز آن را وارد نمایید.

به‌روزرسانی آی او اس
 

settings-badge

اگر به‌روزرسانی جدیدی از طرف اپل برای دستگاه شما آماده دریافت است، بهتر است این کار را انجام دهید. این اواخر مشکل درست زنگ نخوردن آیفون ، آیپد و آیپاد به دست خود اپل برطرف شده است.

ریستور کردن آیفون به آخرین بکاپی که گرفته بودید
 

restore iphone


ازآنجایی‌که توصیه می‌شود برای حفظ اطلاعات مهم دستگاه خود، هرچند وقت یک‌بار از این اطلاعات بکاپ بگیرید، (و ما هم تصور می‌کنیم که شما چنین کاری را همین چند وقت پیش انجام داده‌اید) می‌توانید آیفون یا آیپد خود را به آیتونز متصل کرده و آخرین بکاپ را یک‌بار دیگر بر روی دستگاه خود ریستور کنید.

ریست کردن تنظیمات و پاک کردن تمام اطلاعات دستگاه
 

restoreiPhone1


اگر ریستور کردن آخرین بکاپی که در اختیار داشتید هم مشکل شمارا برطرف نکرده و همچنان صبح‌ها کار دست شما می‌دهد، بهتر است از اول شروع کنید. به General > Reset رفته و گزینه Erase All Content and Setting را انتخاب نمایید. بعد از واردکردن پس کد دستگاه، اجازه دهید تا اطلاعات پاک شوند. (با این کار تمام اطلاعات دستگاه پاک می‌شود)

بعد از انجام این کار و راه‌اندازی دوباره، پیش از اینکه به کمک آیتونز و با آیکلاد، اطلاعات بکاپ خود را بازگردانی کنید، یک‌بار بررسی کنید که زنگ هشدار آیفون یا آیپد به‌درستی کار می‌کند یا خیر.

درصورتی‌که از درست‌ کار کردن آن مطلع شدید می‌توانید بکاپ خود را ریستور یا بازگردانی کنید.

نصب تازه آی او اس

آخرین راه حلی که به شما پیشنهاد می‌شود، نصب یک نسخه تازه از آخرین آی او اسی است که برای دستگاه شما عرضه‌شده است. برای این کار می‌توانید سری به این مطلب زده و مراحل لازم برای "دانلود و نصب به‌روزرسانی iOS به کمک آیتونز" را طی نمایید.


 

(3)(0)