آموزش فعال کردن ال ای دی پشتی آیفون برای اعلام هشدار اعلانیه‌های دریافت شده


maxresdefault


آیفون به دو روش هشدار دادن از طریق صدا، لرزش و یا هردو، به شما اعلام می‌کند که پیام یا تماسی را دریافت کرده است. اما زمان‌هایی هم وجود دارند که شما در محیط شلوغی قرار داشته و صدای زنگ یا لرزش برای هشدار دادن کافی نیستند، یا برعکس درجایی هستید که ترجیح می‌دهید که هیچ صدایی از آیفون شما تولید نشود اما در عین حال نمی‌خواهید از اعلانیه‌های ورودی بی‌خبر باشید.

اپل از زمان iOS 5 یا آیفون ۴ به بعد، از یک فلاش برای تکمیل شدن فرآیند تصویربرداری در نور کم برای آیفون های خود استفاده کرده است. اما از این چراغ ال ای دی برای اعلام هشدار تماس‌های ورودی و یا پیامک‌هایی که برای کاربر ارسال‌شده هم استفاده می‌شود. در این مطلب نحوه فعال‌سازی و استفاده از این ویژگی را توضیح می‌دهیم.

فعال‌سازی ال ای دی آیفون برای اعلام هشدار نوتیفیکیشن‌ها (اعلانیه‌ها)

قدم اول

در آیفون به Setting > General > Accessibility بروید
 

iOS-9-LED-Flash-for-Alerts-toggle-iPhone


قدم دوم

صفحه را به پایین هدایت کرده و در زیر قسمت Hearing ، LED Flash for Alerts را فعال کنید.

با فعال کردن این گزینه، ال ای دی آیفون به هنگام دریافت تماس‌های ورودی، پیامک‌ها و یا سایر هشدارهایی که توسط برنامه‌های پیام‌رسان به گوشی شما ارسال می‌شود، ۳ بار روشن و خاموش خواهد شد. برای غیرفعال کردن این ویژگی می‌توانید از طریق روش بالا، گزینه LED Flash for Alerts را از کار بیندازید.

چراغ ال ای دی آیفون من هشدار نمی‌دهد!

به یاد داشته باشید که این ویژگی آیفون، زمانی کار می‌کند که دستگاه در حالت قفل یا Sleep قرار داشته باشد. در صورت فعال بودن آیفون، چراغ ال ای دی پشتی روشن نخواهد شد. همچنین برای مطلع شدن از هشدار چراغ ال ای دی آیفون، بهتر است آن را به سمت نمایشگر روی سطح موردنظر قرار دهید. در این شرایط، چراغ ال ای دی حتی در حالت سایلنت بودن آیفون هم به هنگام دریافت اعلانیه روشن خواهد شد. دلیل اصلی قرار داشتن این ویژگی در زیر بخش Accessibility تنظیمات آیفون، این است که اپل آن را برای کاربرانی که مشکلات کم شنوایی دارند در نظر گرفته است.
 

Slide-to-Answer-iOS-8


 

(13)(11)

ارسال نظر

*