Japan Display تولید پنل های OLED برای آیفون ۸ را از سال  ۲۰۱۸ آغاز می‌کند


oled display for iphone


اینکه آیفون هم به نمایشگرهای ساخته‌شده با فناوری OLED مجهز خواهد شد امری حتمی است، اما اینکه دقیقاً از چه زمان و چه مدل آیفون به بعد این اتفاق رخ می‌دهد هنوز مشخص نیست.

طبق گزارش تازه‌ای که توسط وب سایت ژاپنی Nikkan Kogyo Shimbun منتشرشده، گفته می‌شود که شرکت Japan Display که تولیدکننده عمده‌ی پنل های ال سی دی فعلی آیفون‌های اپل است، قرار است از بهار سال ۲۰۱۸، تولید انبوه پنل های OLED خود را برای همکاری و تأمین قطعات آیفون های اپل شروع کند.
 

iphone8_2-1024x604-520x330


شرکت Japan Display که از سال ۲۰۱۲ با سرمایه‌گذاری مشترک سه شرکت هیتاچی ، توشیبا  و سونی به راه افتاده، در حال حاضر تأمین‌کننده عمده و بیش از نیمی از پنل ال سی دی آیفون‌های اپل است.

بر اساس این شایعه گفته می‌شود که مدیران Japan Display در حال مذاکره با طرف کوپرتینویی خود هستند تا برای ادامه‌ی همکاری با این شرکت و دست داشتن در تولیدات آیفون‌ها، تاریخ مشخصی را برای شروع انبوه پنل های OLED مشخص نمایند. این حرکت Japan Display هدف دیگری هم دارد و آن رقابت با ال جی و سامسونگ است چراکه این دو هم هدف مشابه یعنی همکاری با اپل را دنبال می‌کنند.
 

iphone display


قرن‌هاست که اپل سنت استفاده از پنل‌ های ال سی دی را به‌جا می‌آورد اما در مقابل ال سی دی، پنل های OLED شفافیت بیشتر، تولید رنگ‌های زنده‌تر و البته رنگ‌های مشکی عمیقی را به نمایش می‌گذارند که به چشم کاربرها زیباتر هستند. ولی مهم‌تر از همه‌ی موارد گفته‌شده، کم‌مصرف‌تر بودن پنل‌های OLED نسبت به ال سی دی احتمالاً ترفند بعدی اپل برای کاهش مصرف باتری آیفون‌ های این شرکت خواهد بود.

بااین‌حال این را می‌توان برداشت کرد که آیفون ۷ به‌احتمال‌زیاد گزینه‌ی اپل برای استفاده از پنل‌ های OLED نخواهد بود. واقعیت دیگر این است که ال سی دی ها در انتها به‌طور کل کنار گذاشته نمی‌شوند و همچنان در آیفون‌ های ارزان‌تر و اقتصادی‌تر به کار گرفته خواهند شد.


 

(0)(0)