Luminos – راهنمای جامع ستاره شناسی


Luminos


اگر شما هم دوست دارید صور فلکی باستانی را تماشا کنید یا مسیر ماهواره‌هایی که بالای سرتان شناور هستند را ردیابی کنید یا ببینید آن نقطه‌ی روشن دوردست در افق چیست، Luminos می‌تواند همراه خوبی برای شما باشد. گرچه قیمت این اپ کمی در مقایسه با دیگر برنامه‌های مشابه خود بالاست، اما اطلاعاتی که در آن گردآوری شده‌اند جامع‌تر است و محیط جذاب‌تری هم دارد.

این برنامه با وجود این که قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند توانایی کنترل جهت تلسکوپ را دارد، می‌تواند به افراد مبتدی علاقمند به ستاره شناسی نیز کمک کند راهشان را در گوشه و کنار آسمان بیابند و همین انعطاف‌پذیری موجب تفاوت آن با دیگر اپ‌های موجود در این زمینه می‌شود. محیط ظاهری این برنامه به دیگر برنامه‌های آسمان‌نما شباهت بسیاری دارد و بیشتر فضای صفحه را به نمایش آسمان شب در جهتی که دستگاه‌تان را نگاه داشته‌اید اختصاص می‌دهد و می‌توانید به سادگی روی صفحه زوم کنید یا جهت صفحه را تغییر دهید.

در قسمت پایینی صفحه می‌توانید خط افق را مشاهده کنید اما این برنامه هیچ ستاره‌ای را زیر خط افق نمایش نمی‌دهد. با این وجود اگر ستاره‌ی خاصی را جست‌وجو کنید، آن را حتی اگر زیر خط افق قرار گرفته باشد هم به شما نشان خواهد داد. یکی از بخش‌های جالب این برنامه View from Space است که شما را به سفری خارج از منظومه‌ی شمسی می‌برد تا بتوانید سیارات و مدارهایشان را از دور تماشا کنید و بعد با استفاده از کلید خانه به زمین بازگردید.

قابلیت‌های برنامه

 • قابلیت کنترل تلسکوپ و تنظیم آن در جهت مناسب برای نمایش اجرام آسمانی دلخواه (برای تلسکوپ‌هایی که با کامپیوتر تنظیم می‌شوند)
   
 • نمایش اطلاعات و جزئیات کامل مربوط به اجرام آسمانی حتی به صورت آفلاین
   
 • قابلیت برنامه‌ریزی از پیش برای استفاده‌ی بهینه از زمان
   
 • قابلیت نمایش سیارات منظومه‌ی شمسی و مدارهای آن‌ها با نمای خارج از منظومه‌ی شمسی
   
 • دسته‌بندی اجرام آسمانی برای جست‌وجوی ساده: منظومه‌ی شمسی (خورشید، سیارات و ماه‌ها)، ستارگان (دسته‌ها و صور فلکی)، ماهواره‌ها (ماهواره‌های مختلف و دیگر مدارگردها)، اجرام آسمانی کوچک (ستاره‌های دنباله‌دار و سیارک‌ها) و اعماق فضا (کهکشان‌ها، سحابی‌ها و خوشه‌ها)
   
 • نمایش اطلاعات جامع مربوط به اجرام طبقه‌بندی‌شده در دسته‌های فوق
   
 • قابلیت نمایش اجرام آسمانی مختلف و اطلاعات مربوط به آن‌ها در صورت لمس و انتخاب آن‌ها
   
 • نمایش اطلاعات مربوط به خانه‌های ماه و وضعیت دیگر سیارات و ستارگان
   
 • سازگار با اپل واچ

قابل نصب روی

iOS 7.0 یا جدیدتر، آیفون ، آیپد و آیپاد تاچ

قیمت

اپ‌استور: ۹.۹۹ دلار

ویترین سیببچه: ۳۹ هزار تومان

لینک دریافت

حجم: ۳۸۵ MBbadge-new (1)

برای خرید ریالی برنامه، ویترین سیبچه را دریافت کنید.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*