انتشار دو شایعه‌ی کاملاً متفاوت در مورد آیفون ۶ سی یا ۷ سی!


iPhone-6c-concept-1


پس از آخرین شایعه‌ای که در مورد آیفون میان رده‌ای بعدی اپل منتشر شد، باخبر شدیم که این محصول با بدنه‌ای فلزی و با شباهت بسیار به آیفون ۵ اس و البته جزییات کلیدی‌ای مثل پردازنده سیستم روی یک چیپ A8 تا فوریه‌ی سال ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد. البته این شایعه از وب سایتی منتشرشده که باوجود نقل این خبر از طرف کارکنان Foxconn ، در میان رسانه‌های معتبر و خوش‌قول قرار ندارد.

بااین‌حال دو شایعه‌ی دیگر که یکی از طرف مینگ چی کو (تحلیل‌گر خوش‌سابقه KGI Securities) و دیگری از طرف وب سایت MicGadget و به نقل از کارکنان Foxconn منتشرشده، بازار شایعات این محصول را داغ‌تر کرده‌اند. در زیر هردو شایعه که هرکدام زمان‌های کاملاً متفاوتی را برای عرضه این گوشی مطرح کرده‌اند را مطالعه کنید.
 

dt.common.streams.StreamServer


شایعه‌ی اول

مینگ چی کو تحلیل‌گر تایوانی اخبار مرتبط با اپل، برخلاف اظهارنظر قبلی خود اشاره‌کرده که آیفون ۴ اینچی بعدی اپل، اوایل سال ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد. این آیفون طراحی بیرونی آیفون ۵ اس به همراه انحنای لبه‌ی نمایشگر آیفون‌های دو سال اخیر را به ارث خواهد برد. بدنه‌ی آن فلزی بوده و در دو یا سه رنگ متنوع عرضه می‌شود. او در مورد پردازنده احتمالی این گوشی، تراشه A9 را گزینه‌ی محتمل‌تری دانسته که سازندگان آن شرکت TSMC و سامسونگ خواهند بود (درست مثل آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس).
 

iphone-6c_konzept-bunt


او در مورد اینکه این آیفون به تاچ آیدی مجهز خواهد بود یا خیر چیزی نگفته اما حضور NFC برای پشتیبانی از اپل پی و عدم حضور لمس سه ‌بعدی را مطرح کرده است. در انتها زمان احتمالی عرضه این آیفون از طرف او در میانه‌های ماه مارس تا آوریل و تعداد دستگاه‌های تولیدی هم چیزی در حدود ۲۰ میلیون دستگاه تخمین زده‌شده. قیمت نهایی این آیفون ۴۰۰ الی ۵۰۰ دلار خواهد بود.

شایعه‌ی دوم

اما وب سایت چینی MicGadget برخلاف بیشتر شایعه‌هایی که تابه‌حال در مورد عرضه زودهنگام آیفون ۶ سی شنیده بودیم، مدعی است که نام این آیفون هم اشتباه مطرح‌شده. در گزارش این وب سایت که منبع آن بازهم کارکنان Foxconn هستند، گفته‌شده که نام آیفون ۴ اینچی بعدی اپل، آیفون ۷ سی خواهد بود و اپل به‌هیچ‌عنوان قصد ندارد که این محصول را زودتر از سپتامبر سال بعد عرضه کند.
 

iPhone-6-iPhone-6c-02


باوجوداینکه این گزارش، جزییات آیفون ۷ سی را مشابه با جزییات احتمالی مطرح‌شده توسط مینگ چی کو قلمداد کرده، اما ارائه زودهنگام آن را منطقی نمی‌داند. دلیلی که این وب سایت برای زمان عرضه آیفون ۷ سی به‌مانند گذشته (اواخر شهریور هرسال) عنوان کرده این است که اپل قصد دارد باعرضه هم‌زمان آن با دو آیفون ۷ بزرگ‌تر خود، به فروش و بالا رفتن تقاضای مدل‌های گران‌تر کمک کند.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*