چرا آیفون زمان دریافت تماس زنگ نمی‌خورد؟


jessie-char-movie-theater-phone-ring


احتمالاً برای برخی از کاربران و صاحبان آیفون پیش‌آمده که به هنگام دریافت یک تماس تلفنی، هیچ صدا یا زنگ هشداری را از سمت گوشی خود نشنیده‌اند و به تصور اینکه آیفون آن‌ها دچار مشکل شده به دنبال راه حلی برای رفع این ایراد مهم گشته‌اند. در مطلب کوتاه زیر چند مورد که ممکن است موجب پیش آمدن چنین مشکلی برای شما بشود را بررسی می‌کنیم.
 

فعال بودن ویژگی Do Not Disturb
 

settings_dnd_iphone_pillow_hero_fixed


ممکن است به‌صورت اتفاقی و بدون اینکه اطلاعی داشته باشید، در هنگام کار کردن و زمانی که کنترل سنتر را با کشیدن از پایین صفحه به سمت بالا فعال کرده‌اید، دست شما به دکمه‌ای که آیکون آن همان شکل ماه است برخورده باشد. این دکمه امکان Do Not Disturb را در آیفون شما فعال می‌کند بدین معنی که قصد ندارید صدای زنگ هشداری را از سمت آیفون خود بشنوید.
 

توضیح کوتاه در مورد Do Not Disturb و تفاوت آن با دکمه فیزیکی سایلنت کناری آیفون

how-to-mute-your-iphone


دکمه Ringer/Silent یا همان دکمه فیزیکی کنار آیفون ها در حقیقت چیزی است که در گوشی دیگری وجود ندارد و شاید تنها اپل است که حتی امروزه هم از چنین مفهومی در گوشی های هوشمند خود استفاده می‌کند. این دکمه راحت‌ترین و سریع‌ترین روش برای بی صدا کردن آیفون شما در زمانی است که قصد ندارید کسی مزاحم شما بشود، البته با فعال بودن این ویژگی، آیفون شما همچنان از لرزش برای هشدار دادن استفاده خواهد کرد که می‌توانید با رفتن به Setting > Sounds و غیرفعال کردن Vibrate on Silent این لرزش را هم از کار بیندازید.
 

iphone ring swithch described


اما Do Not Disturb که از سال ۲۰۱۲ و زمان عرضه iOS 6 در آیفون حضور دارد کمی جدی تر با تماس ها و نوتیفیکیشن های شما برخورد می‌کند. این ویژگی در حقیقت همان چیزی که نامش بازگو می کند را انجام می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که حتی زمانی که مشغول کار کردن با گوشی خود هستید، پیام یا تماسی، مزاحم شما شود و از پنجره‌های هشدار هم خبری نخواهد بود.

نکته مهم این ویژگی این است که تنها آلارم ها یا زنگ های هشداری که به‌صورت دستی برای زمان خاصی فعال کرده‌اید اجازه دارند در این حالت همچنان به شما هشدار داده شوند. حتی می‌توانید برای فعال شدن وضعیت Do Not Disturb بازه زمان خاصی را تعیین کنید. برای این کار به Setting > Do Not Disturb – Schedule سری بزنید.
 

فعال بودن Ringer Switch
 

iPhone-6-Ringer-Switch


در مورد این دکمه در بالا کمی توضیح دادیم و بااینکه بعید است که کاربری حواسش به فعال بودن اشتباهی این دکمه نبوده باشد (غیرفعال بودن ویبره در این حالت کمک می‌کند که شما به هیچ عنوان از زنگ خوردن آیفون خود آگاه نشوید) اما بد نیست که بررسی کنید که خط نارنجی رنگ آن مشخص نباشد.
 

فعال بودن Airplane Mode
 

Toggle-Airplane-Mode-from-iPhone-Control-Center


گاهی هم ممکن است که به صورت اتفاقی آیفون شما در حالت ایرپلین مود قرارگرفته باشد و شما هیچ تماسی را دریافت نکرده باشید. برای بررسی این موضوع هم می‌توانید از کنترل سنتر پایین آیفون استفاده کنید و یا اینکه سری به Setting بزنید.
 

Turn-Off-AirPlane-Mode-on-iPhone


 

(72)(11)

34 نظر برای «چرا آیفون زمان دریافت تماس زنگ نمی‌خورد؟»

 1. Alireza | تعداد نظرها: 1

  - ویرایش

  سلام گوشی من ایفونXsوقتی گوشیم زنگ میخوره تو دستمه یا نزدیکشم خودش صداش سایلنت میشه اما وقتی ازم دوره صداش زیاده

  (29)(6)
 2. Mahdi | تعداد نظرها: 1

  - ویرایش

  سلام من ایفون ۶ دارم و گوشیم بدون دلیل زنگ نمی خوره و اگر کسی تماس بگیره متوجه نمی شوم چگونه مشکل رو حل کتم نه silent هستش و نه رو حالتهای don’t disturb و air plan mod

  (1171)(267)
 3. ناشناس | تعداد نظرها: 1

  - ویرایش

  سلام من ایفون max دارم و گوشیم بدون دلیل زنگ نمی خوره و اگر کسی تماس بگیره متوجه نمی شوم چگونه مشکل رو حل کنم نه silent هستش و نه رو حالتهایی که گفته شد

  (654)(190)
 4. سلام من ایفون x دارم و گوشیم بدون دلیل زنگ نمی حوره و اگر کسی تماس بگیره متوجه نمی شوم چگونه مشکل رو حل کتم نه silent هستش و نه رو حالتهای don’t disturb و air plan mod

  (205)(51)
 5. داود | تعداد نظرها: 1

  - ویرایش

  دکمه ringer switch خراب شده و رو سایلنت مونده راهی هست ک بدون درست کردن دکمه گوشی صدا دار بشه!؟ ممنون

  (60)(28)

امکان ارسال نظر وجود ندارد