قوی‌تر شدن احتمال حذف خروجی جک ۳.۵ میلی‌متری از آیفون ۷


Iphone-headphone-jack


چند هفته پیش از شروع سال ۲۰۱۶ میلادی، وب سایت ژاپنی Macotakara شایعه‌ای را مبنی بر احتمال حذف شدن خروجی صدای استاندارد یا همان جک ۳.۵ میلی‌متری از آیفون بعدی اپل یعنی آیفون ۷ منتشر کرد. گویا اپل برای هر چه باریک‌تر ساختن آیفون‌های خود در آینده، به این فکر افتاده که از جایگزین دیگری برای خروجی صدای این گوشی هوشمند استفاده کند ، تا درنتیجه آیفون بتواند ضخامت ۶ میلی‌متری و یا کمتری داشته باشد. جک ۳.۵ میلی‌متری که سال‌هاست نقش مبدل صداهای دیجیتال به آنالوگ را در گجت‌ها و بیشتر دستگاه‌های امروزی ما اجرا می‌کند، گویا به آخر خط حضور خود در محصولات اپلی رسیده است.
 

BulletTrain-SAFE-Wallet-with-Apple-USB-to-Lightning-and-Apple-White-Headset-Installed


امروز در شایعه‌ی دیگری که توسط وب سایت چینی Anzhou منتشرشده، دوباره حرف از حذف این خروجی و جایگزین شدن اتصال لایتنینگ به‌جای آن به میان آمده است. در این حالت، خود کابل لایتنینگ به مبدل DAC یا تبدیل صدای دیجیتال به آنالوگ مجهز شده و می‌تواند به کمک یک تبدیل‌کننده، به هدفون‌های بااتصال‌ باستانی جک ۳.۵ میلی‌متری یا استاندارد متصل شود. علاوه بر آن این امکان وجود دارد که اپل، دست به تولید هدفون‌های بلوتوث بانام و برند مخصوص خود برای آیفون بزند. این شرکت در حال حاضر، هدفون‌هایی باقابلیت اتصال به‌واسطه بلوتوث را در قالب برند Beats به فروش می‌رساند.
 

philips-fidelio-ncl1-hands-on-02


کمی پیش تر هم باخبر شدیم که این غول کوپرتینویی از ژوئن سال قبل، برنامه‌ای را بانام MFi Program به راه انداخت که طی آن، شرکت‌های جانبی هم می‌توانند اقدام به تولید هدفون باقابلیت اتصال از طریق خروجی لایتنینگ کنند. باوجوداینکه خبر حذف شدن خروجی جک ۳.۵ میلی‌متری برای بسیاری از کاربرها ناراحت‌کننده‌ است، اما تا انتشار خبر تأییدشده و از منابع معتبر‌تر، بهتر است به رخ ندادن آن فکر کنیم.
 

iPhone-6s-986264-980x420


 

(0)(0)