شکایت از اپل به علت کند شدن آیفون‌های ۴ اس بعد از دریافت به‌روزرسانی iOS 9


iphone_4s_apple ios 9 lawsuit.


آیا شما هم آیفون ۴ اس خود را به iOS 9 ارتقا داده‌اید؟ این به‌روزرسانی چه تأثیری بر روی عملکرد و سرعت آیفون شما داشته؟ هرچقدر هم که به ضرر شما بوده اما احتمالاً این به‌روزرسانی بیشتر از همه به ضرر خود اپل تمام خواهد شد.

iOS 9 بر روی دستگاه‌های جدید اپل عملکرد و سرعت مناسبی دارد و بیشتر کاربرهای آیفون های دو سال اخیر از این به‌روزرسانی راضی هستند. اما اوضاع برای کاربرانی که از آیفون های خسته‌تر یعنی ۴ اس استفاده می‌کنند کاملاً متفاوت است. iOS 9 به نحوی بهینه‌سازی شده تا بر روی آیفون های با سخت افزار جدیدتر و با نمایشگر بزرگ‌تر، عملکرد خوبی داشته باشد. اما این بهینه‌سازی‌ها چندان به نفع آیفونی که از پردازنده دو هسته‌ای و ۳۲ بیتی A5 در کنار نمایشگر ۳.۵ اینچی استفاده می‌کند نبوده.
 

iphone_4s_ios_7_hero


بسیاری از کاربران آیفون‌های سال ۲۰۱۱ اپل منتظر بودند تا افت سرعتی که بعد از عرضه نسخه iOS 8 با آن مواجه شده بودند، در iOS 9 به‌طور کامل از بین برود و بازهم بتوانند شاهد تجربه استفاده از iOS 7 باشند. اما این اتفاق تا به امروز رخ نداد و باخبر شدیم که این نارضایتی‌ها به شکایت کشیده شده و حالا اپل مجبور است که پاسخ این کاربران را در دادگاه بدهد.

این شکایت که از طرف عده‌ای از کاربران آیفون ۴ اس مطرح‌شده، این موضوع را بیان می‌کند که آیفون این دسته از افراد پس از دریافت به‌روزرسانی iOS 9 ، خیلی بیشتر از پیش دچار افت سرعت و لگ می‌شود و درنتیجه این موضوع استفاده روزمره از گوشی های هوشمند قدیمی اپل را با مشکل مواجه کرده است. از آنجایی که امکان بازگشت به نسخه‌های قبلی هم وجود ندارد، نهایتاً تنها راه چاره‌ای که برای ۴ اسی ها باقی می‌ماند، خرید یک آیفون جدیدتر و مدرن‌تر است تا از شر لگ‌های پی‌درپی iOS 9 نجات پیدا کنند.

این افراد عنوان کرده‌اند که:

اپل، کاربران خود را از چنین موضوعی آگاه نکرده بوده و حالا که راه چاره‌ای برای ما باقی نگذاشته، خود او هم می‌بایست تاوان چنین کاری را پس بدهد.

اپل در تبلیغات پیش از عرضه iOS 9 ، بارها به این موضوع که این نسخه علاوه بر افزودن ویژگی‌های تازه، عملکرد دستگاه‌های قدیمی‌تر را بهبود بخشیده و موجب دوام بیشتر باتری می‌شود تأکید کرده بود، چیزی که در واقعیت کاملاً برعکس از آب درآمد.
 

maxresdefault

آی او اس ۹ در مقابل آی او اس ۷.۱.۲ بر روی دو آیفون ۴ اس

در انتها باید گفت که غول کوپرتینویی‌ها شرکتی است که برخلاف گوگل، نسخه‌های جدید سیستم عامل خود را برای دستگاه‌های با قدمت بیشتر از ۲ سال خود هم عرضه می‌کند. برای همین این اولین باری نیست که این شرکت با طرح چنین شکایاتی برخورد کرده است. در گذشته هم افرادی با شکایاتی مشابه، پای اپل را به دادگاه کشانده بودند اما معمولاً این نوع موارد بعد از یک یا دو سال توسط دادگاه مربوطه رد شده بودند. به نظر می‌رسد که این بار هم‌چنین سرنوشتی در انتظار این شکایت جدید باشد.


 

(0)(1)

1 نظر برای «شکایت از اپل به علت کند شدن آیفون‌های ۴ اس بعد از دریافت به‌روزرسانی iOS 9»

امکان ارسال نظر وجود ندارد