اپل در یک‌قدمی امضاء توافق همکاری با سامسونگ و ال‌جی برای استفاده از نمایشگرهای OLED در آیفون


iphone-oled


چند سالی است که احتمال کنار گذاشته شدن فناوری ال سی دی در محصولات اپلی نظیر آیفون مطرح‌شده می‌شوند، اما هنوز مشخص نیست که دقیقاً از چه زمانی قرار است شاهد آیفون با نمایشگرهای AMOLED باشیم. یکی دو ماه اخیر حاشیه‌های این موضوع خیلی بیشتر از پیش شده و حالا انتشار گزارش تازه‌ای، موجب شده تا با قاطعیت بیشتری امیدوار به ساخته‌شدن آیفون با نمایشگر OLED باشیم.

بر اساس گزارش رویترز، گفته می‌شود که اپل به‌زودی قراردادی را با دو شرکت ال‌ جی و سامسونگ بر سر تأمین و ساخت پنل نمایشگرهای قابل‌انعطاف برای محصولات آینده این شرکت خواهد بست. با انعقاد این قرارداد، سامسونگ و ال جی متعهد می‌شوند تا با گسترش ۱۳ میلیارد دلاری تأسیسات و زیرساخت‌های لازم برای تولید پنل‌های OLED ، زمینه تأمین پنل‌های درخواستی اپل را نهایتاً تا سه سال دیگر فراهم کنند. اپل هم متعهد می‌شود تا برای کمک به این دو، در تأمین هزینه‌های پیش رو شراکت کند.
 

iphone6_martinhajek_13.jpgab0a5271-8cdd-4c74-bbe0-cc0bb07029abOriginal


البته این اولین باری نیست که اپل، قدم تازه‌ای در به‌کارگیری پنل‌های OLED در محصولات خود برمی‌دارد. در حال حاضر ال جی، تأمین‌کننده اصلی پنل‌های ال ای دی برای اپل واچ است تا این ساعت بتواند دوام باتری بهتری داشته باشد. پیش‌ازاین در مورد زمان احتمالی قرارگیری پنل OLED در آیفون صحبت شده بود و زمان حدودی آن، اشاره به محصولات سال ۲۰۱۸ اپل داشت.

باوجوداینکه پنل های OLED برتری‌های بسیاری ازجمله امکان نمایش رنگ‌های تیره عمیق، شفافیت بیشتر و مصرف باتری کمتری نسبت به نمایشگرهای ال سی دی دارند، اما هزینه ساخت بیشتر و عمر مفید کمتری را دارا هستند. در انتهای این گزارش عنوان‌شده که سامسونگ قرار است میزان سهم بیشتری را نسبت به رقیب هم‌خانه خود یعنی ال جی در این قرارداد در اختیار داشته باشد. به‌هرحال به کاربران مشتاقان به استفاده از این فناوری در آیفون، توصیه می‌شود که لااقل تا یک سال و نیم دیگر منتظر پنل‌های OLED در آیفون و سایر محصولات اپل نباشند.  
 

steve-jobs


 

(0)(0)