اپل ممکن است دست به ساخت ابزاری برای سهولت مهاجرت از آی او اس به اندروید بزند


iPhone-to-Android tool


شایعات از احتمال ساخته‌شدن ابزاری که بتواند، فرآیند انتقال اطلاعات آیفون به یک دستگاه اندرویدی را راحت‌تر کند خبر می‌دهند. گویا اپل قرار است چنین ویژگی‌ای را برای سهولت مهاجرت کاربر به سمت جبهه اندرویدی‌ها بسازد تاکمی از بسته بودن اکوسیستم پلتفرم آی او اس خود بکاهد. اما اپل اصلاً مایل به انجام چنین کاری نبوده و تنها به دلیل فشارهایی که اپراتورهای اروپایی و آمریکایی به این غول کوپرتینویی وارد کرده‌اند، احتمالاً در آینده دست به ساخت چنین ابزاری خواهد زد.

اپل از استراتژی خاصی در مقابل رقبایی اندرویدی و مایکروسافتی خود استفاده می‌کند، سال گذشته شاهد بودیم که این شرکت با ساخت و عرضه یک برنامه اندرویدی به نام Move To iOS ، در نظر داشت تا شرایط بسیار راحت‌تری را برای کاربرانی که قصد خرید آیفون های این شرکت را داشته، اما نگران از دست رفتن اطلاعات حیاتی خود بودند فراهم کند. اندروید هم به دلیل متن باز بودن، قرار گرفتن چنین برنامه‌ای را در پلی استور قبول کرد تا اپل به این هدف بزرگ خود برسد. البته این برنامه امتیاز بسیار کمی را در گوگل پلی کسب کرد.
 

iPhone-to android


اما به گزارش وب‌سایت تلگراف، آیفون ساز دوست‌داشتنی ما، مجبور شده تا یک برنامه مشابه را برای طی کردن این مسیر به شکل کاملاً برعکس بسازد. از این طریق، کاربرانی که تابه‌حال از آیفون استفاده می‌کرده‌اند، قادر خواهند بود تا اطلاعاتی را نظیر عکس‌ها، شماره تلفن‌های دفترچه تلفن و پیامک‌های خود را به دستگاه اندرویدی جدیدشان منتقل کنند.

علت اصلی تحت‌فشار قرار گرفتن اپل، این است که اپراتورهای اروپایی و آمریکایی، وجود نداشتن یک برنامه مشابه برای رفتن از آی او اس به اندروید را مانع بزرگی بر سر راه کاربرانی که در برقراری ارتباط با ابزارهای فناوری مشکل‌دارند دانسته‌اند. این امکان وجود دارد که دشوار بودن چنین مهاجرتی برای این افراد، خروج از اکوسیستم اپل را برای آن‌ها غیرممکن کند.

البته کمی بعید به نظر می‌رسد که اپل دست به ساخت چنین ابزاری بزند. باوجود اینکه اپراتورهای ارائه‌کننده خدمات در اروپا و آمریکا، قدرت بسیاری را در اختیاردارند، اما در مقابل باارزش‌ترین شرکت فناوری جهان احتمالاً باید کوتاه بیایند.


 

(1)(0)

ارسال نظر

*