اپل دامنه‌های Apple.car و Apple.cars و Apple.auto را به ثبت رساند


Apple-Car-


چند ماهی است که خبری از خودروی الکتریکی اپل و تلاش این شرکت برای ساخت یک خودرو بانام و برند مخصوص خود منتشرنشده است، اما انگار زمان آن رسیده که بازهم شاهد ادامه روند این شرکت برای دستیابی به یک خودرو باشیم. بر اساس گزارشی تازه، این ادعا مطرح شده که اپل سه نام دامنه متفاوت ازجمله Apple.car ، Apple.cars و Apple.auto را برای خود به ثبت رسانده است. مطابق پیگیری‌هایی که از طریق WhoIs صورت گرفته، مشخص‌شده که اپل فرآیند خرید این سه دامنه را در ماه دسامبر ۲۰۱۵ انجام داده و این صفحات آخرین بار در تاریخ هشتم ژانویه به‌روزرسانی شده‌اند.
 

Apple.car-registration
حتی اگر این سه دامنه با شایعه‌های مرتبط با خودروی در دست‌ساخت اپل رابطه داشته باشند، بازهم این خودرو وجود خارجی نداشته و همچنان در حد یک حدس و گمان باقی خواهند ماند. در حال حاضر تنها تلاش رسمی اپل که ارتباطی با خودروهای سواری داشته و به‌صورت رسمی در حال انجام آن است، سیستم CarPlay این شرکت است. این احتمال وجود دارد که این سه دامنه برای تکمیل این فناوری خریداری‌شده باشند. اگر سری به هرکدام از آدرس‌های به ثبت رسیده توسط اپل بزنید، احتمالاً صفحه‌‌ی مشخصی را شاهد نخواهید بود.
 

Mercedes CarPlay 1-970-80

اپل CarPlay

پروژه تایتان یا خودروی اپل، سال ۲۰۱۵ بسیار جدی و در میان اخبار پرسروصدای فناوری بود، اما از اواخر سال، دیگر خبر چندانی از این موضوع نشد و تنها اعلام شد که احتمال عرضه خودروی اپل در سال ۲۰۱۹ و سال‌های بعدازآن خواهد بود. همچنین باخبر شدیم که اپل، چند متخصص که در رابطه با فناوری‌های خودرو فعال بوده‌اند را به خدمت گرفته و چندین بار هم با کمپانی بی ام و وارد مذاکره شد.


 

(0)(0)