اپل برای سه ماه آینده، تولیدات آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس را کاهش می‌دهد


apple logo dollar


بر اساس گزارش تازه‌ای که توسط وب‌سایت Nikkei منتشرشده، گفته می‌شود که اپل قصد دارد تا میزان تولیدات آیفون های ۶ اس و ۶ اس پلاس را در سه‌ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۶ تا حدود ۳۰ درصد کاهش بدهد. ماجرا ازاین‌قرار است که اپل به‌مانند سال گذشته، امسال هم به همان اندازه آیفون ۶ و ۶ پلاس، اقدام به تولید آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس کرده و درنتیجه به دلیل اینکه فروش این دو آیفون در بازه زمانی مشابه، کمتر از دو محصول سال گذشته است، منجر شده تا انبارهای فروشندگان و خرده‌فروشان آیفون ها به‌خصوص در کشورهای ژاپن، چین و کشورهای اروپایی و آمریکا، بیش‌ازاندازه همیشگی پر شود.
 

۱۳iphone6s_3448290b


اپل در نظر گرفته بود که در ماه‌های ابتدای سال ۲۰۱۶، فروش چشم‌گیری را برای آیفون های جدید خود شاهد باشد، برای همین از تولیدکنندگان خود خواست تا به همان اندازه سال گذشته اقدام به تولید آیفون ۶ اس کنند. اما برخلاف محاسبات او، آیفون ۶ اس فروش کمتری را شاهد بوده. این اولین باری نیست که اپل مجبور می‌شود از میزان تولید یک محصول خود کم کند، اما کاهش ۳۰ درصدی آن‌هم برای ماه‌های ژانویه تا مارس، کمی غیرمنتظره و عجیب به نظر می‌رسد.

در حال حاضر موجودی دو آیفون ۶ اس که از ماه سپتامبر شروع به عرضه کرده‌اند، در بازارهای چین، ژاپن، اروپا و آمریکا، به دلیل استقبال کمتر دچار انباشتگی شده. خریداران آیفون ۶ اس، ازآنجایی‌که تغییرات کمی را نسبت به سال قبل در این محصول دیده‌اند، رغبت کمتری نسبت به ارتقا از نسل قبل به این مدل داشته‌اند. علت دیگر این افت فروش، بالا بودن ارزش دلار و قیمت این محصول در برخی از بازارها است.

Apple store staff have meeting just before Apple iPhone 6s and 6s Plus go on sale at an Apple Store in Beijing


بااین‌حال این کاهش میزان تولید برای آیفون ۶ اس موقتی بوده و تنها برای سه‌ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۶ اجرا خواهد شد. پس‌ازاینکه موجودی انبارهای موردنظر اپل به حالت عادی بازگردد، میزان تولید هم به حالت و شدت قبل بازخواهد گشت. اما این خبر، تأمین‌کنندگان قطعات آیفون ازجمله شرکت‌هایی مثل Japan Display، شارپ، LG Display، سونی، TDK ، Alp Electric و Kyocera را به‌شدت تحت تأثیر قرار خواهد داد. به‌خصوص که بعد از انتشار آن، سهام اپل شاهد دو درصد افت ارزش بود و دیروز به رقم نه‌چندان خوب ۱۰۲.۴۱ دلار رسید.


 

(0)(0)

ارسال نظر

*