اپل واچ ۲ ممکن است دیرتر از زمانی که انتظار داریم عرضه شود


Apple Watch 2


شایعه‌هایی در مورد اینکه به‌مانند سال گذشته، امسال شاهد رونمایی از یک اپل واچ آن‌هم در رویداد ماه مارس اپل خواهیم بود منتشر شده‌اند که تا حد زیادی منطقی و قابل‌باور هستند. علاوه بر اپل واچ جدید، این رویداد زمان مناسبی برای رونمایی از آیفون ۴ اینچی جدید اپل که از شهریور سال پیش منتظر عرضه آن هستیم خواهد بود. احتمال معرفی آیفون ۶ سی در این رویداد هنوز رد نشده اما گزارش جدیدی، خبر از دیرتر عرضه شدن نسل دوم اپل واچ می‌دهد.

در این گزارش اول در مورد ویژ‌گی‌های احتمالی جدید که انتظار می‌رود به اپل واچ جدید اضافه خواهند شد صحبت شده. گویا از طرف تولیدکنندگان قطعات لازم برای ساخته‌شدن اپل واچ، این اواخر چندان جنب و جوشی برای مهیا کردن شرایط عرضه نسل دوم این ساعت دیده نشده. علت این موضوع، دریافت نکردن سفارش ساخت از سوی اپل است. معمولاً به هنگام معرفی یک محصول کاملاً جدید، میزان تولید شرکت‌هایی که در زنجیره تولید آن محصول قرار دارند هم بیشتر می‌شود.
 

۶a0120a5580826970c01b8d190ab4f970c-800wi

یک طرح مفهومی از اپل واچ ۲ (نوچه)

البته این موضوع را هم باید در نظر گرفت که میزان تولید اپل واچ‌ها و تعدادی که اپل به تولیدکنندگان خود سفارش می‌دهد، اصلاً قابل قیاس با تیراژ تولید آیفون یا آیپد نیست. در پایان این گزارش بازهم به اضافه شدن یک دوربین جلویی برای برقراری تماس‌های فیس تایم به اپل واچ ۲ اشاره ‌شده است.

متیو پانزرینو، نویسنده این گزارش، بر این باور است که اگر قرار باشد اپل واچ ۲ در ماه مارس عرضه شود، ویژگی‌های کم و ارتقا سخت‌افزاری ناچیزی را در آن شاهد خواهیم بود.

این احتمال وجود دارد که اپل یک نسخه نه‌چندان ارتقا یافته از اپل واچ اول را با احتساب یک دوربین فیس تایم روانه بازار کند. ظاهر این ساعت مشابه با اولین اپل واچ بوده و سخت‌افزار نه‌چندان ارتقا یافته‌ای خواهد داشت.

در انتها باید گفت از آنجایی‌که اپل واچ اولین سالی است که عرضه‌شده، نمی‌توان سیکل عرضه نسل جدید آن را حدس زد. بااین‌حال یا شاهد عرضه زودهنگام یک اپل واچ نه‌چندان ارتقا یافته خواهیم بود و یا اپل واچ کاملاً دگرگون‌شده‌ای، در رویدادهای اواخر سال ۲۰۱۶ این شرکت رونمایی خواهد شد.


 

(0)(0)