تماشا کنید: iDot گوشی مفهومی غیرهوشمندی که اپل می‌توانست آن را ساخته باشد


idot


در دوره‌ای که گوشی‌های هوشمند به عضوی جدانشدنی از زندگی روزمره ما تبدیل‌شده‌اند، ممکن است عده‌ای وجود داشته باشند که دلشان برای روزهای بی‌دردسر و کم زرق برق‌تری که تلفن‌های همراه، تنها وظیفه برقراری تماس‌های تلفنی و نهایتاً ارسال پیامک را بر عهده داشتند کمی تنگ شود.

امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که مایل باشد تا تلفن همراه او، فاقد امکان نصب برنامه‌های ارتباط اجتماعی نظیر تلگرام باشد. اما تصور کنید که هنوز در دهه نود میلادی هستید، با این تفاوت که اپل در این دهه از فعالیت خود هم دست به تولید تلفن همراه می‌زند. iDot طرح مفهومی طراحی‌شده توسط CURVED/Labs  از یک تلفن غیرهوشمند است که بر پایه مفاهیم و طراحی‌های محصولات امروزی اپل به تصویر کشیده شده است. بدنه این گوشی ضخامتی ۶.۳ میلی‌متری داشته و چیزی شبیه به کنترل نسل چهارم اپل تی وی است. در iDot خبری از تلگرام، اپ استور، دوربین و یا قابلیت اتصال به اینترنت نیست، اما در عوض باتری آن بعد از هر بار شارژ تا ۵ روز روشن نگه می‌دارد.

قطعاً بسیاری از کاربرهای امروزی تلفن‌های هوشمند، از دیدن این طرح مفهومی اصلاً شاد نمی‌شوند، اما احتمالاً این گوشی با طراحی جالب خود، ۱۵ سال پیش می‌توانست فروشی شبیه به آیفون‌ های چند سال اخیر را برای اپل به همراه داشته باشد.
 

دانلود ویدیو


 

(0)(0)

1 نظر برای «تماشا کنید: iDot گوشی مفهومی غیرهوشمندی که اپل می‌توانست آن را ساخته باشد»

امکان ارسال نظر وجود ندارد