از iOS 9.3 به بعد، توسعه‌دهندگان می‌توانند به‌روزرسانی‌ها را به‌صورت هوایی دریافت کنند


apple developer program ota


اپل مدت‌هاست که توسعه‌دهندگان و این ‌یک سال اخیر، کاربران برنامه بتا را در تست و بررسی نسخه‌های آزمایشی سیستم عامل‌های خود سهیم کرده است. از این طریق هم کاربرها می‌توانند خیلی زودتر از موعد، تجربه کار با نسخه بعدی از آی او اس را داشته باشند و هم اینکه اپل، از نواقصی که این افراد با آن برخورد می‌کنند خیلی راحت‌تر با خبر می‌شود تا آن‌ها را در نسخه نهایی برطرف می‌کند. تا به حال نسخه‌هایی که فقط به‌صورت اختصاصی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده می‌شد، این افراد را مجبور می‌کرد که ابتدا فایل IPSW موردنظر را از وب‌سایت اپل دریافت کرده و سپس از طریق آیتونز اقدام به نصب آن بر روی آیفون یا آیپد خود کنند. اگر تجربه انجام این کار را داشته باشید، حتماً از دردسرهای آن باخبر هستید.
 

ota-ios-9.3


اما اپل از امسال تصمیم گرفته که این فرآیند خسته‌کننده را برای توسعه‌دهندگان خود آسان کند. توسعه‌دهندگان اپلی از iOS 9.3 به بعد قادر خواهند بود تا به‌مانند یک کاربر عادی، در زمان عرضه یک به‌روزرسانی جدید به‌صورت هوایی اقدام به دریافت نسخه آزمایشی عرضه‌شده نمایند. تنها کاری که لازم است روی دستگاه خود انجام دهید، این است که از طریق این لینک، وارد حساب توسعه‌دهندگی خود شده و سپس نسبت به دریافت نسخه جدید اقدام کنید.

بعد از این کار می‌توانید این نسخه‌های آزمایشی را از همان جای همیشگی و در General > Software Update مشاهده کنید. این قدم اپل، علاوه بر راحت‌تر کردن فرآیند دریافت و نصب نسخه‌های آزمایشی، نیاز به یک رایانه برای دانلود فایل موردنظر و برقراری ارتباط آیتونز با آیفون یا آیپدِ کاربر توسعه‌دهنده را برطرف خواهد کرد.


 

(0)(0)

2 نظر برای «از iOS 9.3 به بعد، توسعه‌دهندگان می‌توانند به‌روزرسانی‌ها را به‌صورت هوایی دریافت کنند»

  1. آرش محمد اصفهانی | تعداد نظرها: 363

   - ویرایش

   دوست عزیز iOS 9.3 فعلاً فقط برای کاربرهای توسعه دهنده عرضه شده. اگه حساب توسعه دهندگی اپل داشته باشید میتونید این نسخه رو دریافت کنید.

   (0)(0)

امکان ارسال نظر وجود ندارد