انتشار اولین تصویر لو رفته منتسب به منبع نور پس‌زمینه نمایشگر آیفون ۷


iPhone-7-display-backlight-leak-image-004


اولین هفته سال میلادی جدید هم مانع از انتشار اخبار غیر رسمی و مرتبط به آیفون ۷ نشد. از آنجایی که لااقل ۹ ماه دیگر تا معرفی رسمی آیفون ۷ از سوی اپل زمان باقی مانده‌، اما به نظر می‌رسد که آسیایی‌هایی که وظیفه تولید آیفون جدید را برعهده دارند، بی کار ننشسته و از هر فرصتی برای گرفتن عکس‌های مخفی از اجزای آیفون ‌های امسال استفاده می‌کنند.

وب سایت تایوانی Apple.club.tw ، تصویری را از آنچه به منبع نوری نمایشگر آیفون ۷ نسبت داده می‌شود منتشر کرده است که در نگاه اول، شباهت بسیاری به نمونه استفاده‌شده در آیفون های سال قبل یعنی دو آیفون ۶ اس دارد، با این تفاوت که محل قرارگیری برخی از قسمت‌های کلیدی برعکس شده است.

هر دو کابلی که از قسمت نمایشگر این قطعه به بیرون آمده‌اند، شباهت بسیاری به کابل LCD Flex و تراشه ۳D touch یا لمس سه بعدی در قطعه مشابه آیفون ۶ اس دارند، با این تفاوت که جای این دو در تصویر لو رفته این مطلب با همدیگر عوض‌شده است. این موضوع همخوانی خوبی با تغییرات بزرگ و طراحی جدیدی که به‌احتمال‌زیاد برای آیفون ۷ در نظر گرفته خواهد شد دارد. تغییرات ظاهری آیفون ۷ منجر می‌شود که قطعات داخلی گوشی هوشمند بعدی اپل دچار تغییرات بزرگی نسبت به نسل قبلی شود.
 

iPhone-7-display-backlight-leak-image vs iphone 6s

مقایسه بخش پشتی نمایشگر آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس (تصویر پایینی) و تصویر لو رفته از آیفون ۷


باوجوداینکه احتمال تعلق داشتن این تکه به آیفون ۷ زیاد است، اما این وب سایت احتمال داده که این قطعه مربوط به آیفون ۴ اینچی جدید اپل یا آیفون ۶ سی هم باشد. اما با توجه به ابعادی که برای قسمت نمایشگر در این قطعه در نظر گرفته‌شده، بعید به نظر می‌رسد که مربوط به یک آیفون با نمایشگری کوچک‌تر از ۴.۷ اینچ باشد.

تجربه نشان داده که تا خود روز معرفی رسمی آیفون، هر روز تعداد تصاویر لو رفته بیشتری را شاهد هستیم که برخی هیچ‌گونه صحتی نداشته و یا از طریق منابع نه‌چندان معتبر به بیرون درز می‌کنند. اما در مورد وب سایت تایوانی Apple.club.tw باید گفت که تایوانی‌های مسئول این وب سایت، بسیار خوش‌سابقه‌تر از برخی منابع چینی هستند. به‌عنوان‌مثال این وب سایت، پیش از عرضه و رونمایی اپل از آیفون ۶ ، تصویری را از احتمال برآمدگی قسمت لنز دوربین این گوشی نشان داده بود که چنین چیزی را چند وقت بعد از نزدیک دیدیم.
 

protruding_ring_schematic

تصویر لو رفته توسط این وب سایت که چند ماه پیش از عرضه آیفون ۶ منتشر شده بود


آخرین شایعات مهم پیرامون آیفون ۶ سی، اشاره به استفاده شدن از رم دو گیگابایتی و استفاده از تراشه A9 برای قلب تپنده این گوشی داشته و همچنین در مورد آیفون ۷ گفته می‌شود که با حذف خروجی جک ۳.۵ میلی‌متری صدا، ضخامتی مابین ۶ تا ۶.۵ میلی‌متری داشته و با پردازنده A10، بدنه‌ای غیر آلومینیومی و حذف خطوط آنتن قسمت پشتی عرضه خواهد شد. در مورد آیفون ۷ پلاس هم شنیدیم که احتمالاً با رم ۳ گیگابایتی، باتری ۳۱۰۰ میلی‌آمپری و حافظه‌ی جدید ۲۵۶ گیگابایتی ساخته می‌شود.


 

(0)(0)