با مشکل عدم لرزش آیفون در هنگام دریافت یک تماس ورودی چه‌کار کنیم؟


iphone 6 vibrating


Silent Mode یکی از مفیدترین ویژگی‌های آیفون بوده و این امکان را فراهم می‌کند تا در مواقعی که قصد نداریم صدایی از این گوشی هوشمند در هنگام دریافت تماس‌های ورودی منتشر شود، به‌واسطه لرزش یا ویبره  مطلع شویم که شخصی در حال برقراری تماس با ماست.

تا به حال مشکل خاصی از برخورد عده زیادی از کاربرها با عدم لرزش آیفون گزارش نشده بود، اما برخی از کاربرانی که از دومین نسخه بتای iOS 9.2 استفاده می‌کردند، بعد از گذشت مدتی متوجه شدند که آیفونشان در هنگام دریافت تماس‌های ورودی، لرزشی نداشته و تماس‌های خود را ازدست‌داده‌اند. البته این مشکل بعد از عرضه نسخه نهایی iOS 9.2 برطرف شد. ولی اگر احساس می‌کنید که آیفون شما همچنان به چنین مشکلی دچار است می‌توانید از راهکارهای زیر برای حل آن استفاده نمایید.

آموزش رفع مشکل ویبره نخوردن آیفون به هنگام دریافت تماس

راه حل منهای یکم
 

۲۰۱۴۰۹۲۵_iphone-6s_0007


مکانیسمی که وظیفه لرزش آیفون را بر عهده دارد، درست در پشت‌گوشی شما قرار داده‌شده. محض اطمینان می‌توانید چند ضربه بسیار آهسته به قسمت پشتی آیفون بزنید.

راه حل صفرم

بد نیست یک‌بار دستگاه خود را هارد ریست کنید.

راه‌حل اول

درصورتی‌که پیش از این از اطلاعات مهم آیفون خود در آیتونز نسخه پشتیبانی تهیه‌کرده‌اید، یک‌بار همان بکاپ را ریستور کنید.

راه‌حل دوم
 

android-and-ios-sound-settings-vibrate-on-ring_5-100596403-orig


بررسی کنید که ویژگی ویبره زدن در هنگام دریافت تماس‌های ورودی فعال باشد. برای این کار به Setting > Sounds رفته و از سبز بودن دو گزینه Vibrate on Ring و Vibrate on Silent مطمئن شوید.

راه‌حل سوم
 

iOS-7-Vibration-Alert-2


همچنین مطمئن شوید که یک الگو برای نوع لرزش آیفون خود در هنگام دریافت تماس‌های ورودی انتخاب کرده‌ و گزینه None در این قسمت انتخاب‌نشده باشد. برای اطمینان از این موضوع سری به Setting > Sounds > Ringtone > Vibration بزنید.

در صورتی که با انجام راهکارهای بالا همچنان ویبره آیفون شما در هنگام دریافت تماس‌های ورودی به‌درستی کار نمی‌کند، بهتر است راه‌حل‌های زیر را به ترتیب و در صورت موفق نبودن هرکدام امتحان کنید.

ریست کردن تنظیمات
 

iphone6-ios9-settings-general-reset-erase-all-setting


در آیفون به قسمت Setting > General > Reset رفته و Reset All Setting را انتخاب کنید. نگران اطلاعات گوشی خود نباشید چراکه با انجام این کار، فقط تنظیمات آیفون به حالت اولیه بازمی‌گردد. لازم است تا بعدازاین کار، رمز وای فای خود را دوباره وارد کنید.

ریست کردن همه محتوا و تنظیمات
 

settings-general-reset-erase-all-content


اگر ریست کردن تنظیمات به شما کمک نکرد، می‌توانید یک‌بار از اطلاعات مهم دستگاه خود به کمک آیتونز بکاپ بگیرید، سپس به قسمت تنظیمات آیفون رفته و در بخش General > Reset گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب نمایید. پس از اتمام فرآیند ریست شدن تمامی اطلاعات آیفون، پیش از اینکه اقدام به بازگردانی بکاپ تهیه‌شده بکنید، بررسی کنید که مشکل عدم لرزش آیفون در هنگام دریافت تماس ورودی حل‌شده باشد. در صورتی که مشکل شما برطرف شد می‌توانید بکاپ خود را بازگردانی کنید. پس از بازگردانی اطلاعات دوباره بررسی کنید که با چنین مشکلی مواجه می‌شوید یا خیر.


 

(2)(0)