Focus – دوربین جایگزین با قابلیت تغییر تنظیمات به صورت دستی


Focus


اپ‌های جایگزین برای دوربین داخلی دستگاه‌های آی او اس معمولاً برنامه‌هایی بسیار پرطرفدار هستند و قابلیت‌های مختلفی را نیز در اختیار کاربران می‌گذارند. Focus یکی از همین دسته برنامه‌هاست اما برای زمانی که می‌خواهید با بیشترین سرعت ممکن از چیزی عکس بگیرید، مناسب نیست، در عوض برای زمان‌هایی که قصد دارید کنترل قابلیت‌های مختلف دوربین دستگاه‌تان را به دست بگیرید و آن‌ها را به دلخواه خود تنظیم کنید، بسیار مفید است.

این برنامه دارای قابلیت‌هایی است که معمولاً در دوربین‌های DSLR به چشم می‌خورند؛ مانند کنترل دستی ISO، سرعت شاتر، توازن رنگ، نوردهی، میزان روشنایی فلش. این برنامه علاوه بر این قابلیت‌ها، توانایی‌هایی مانند نورسنجی، نمایش آمارهای مربوط به شاتر، ISO و… را نیز به صورت زنده دارد.

این برنامه همچنین دارای قابلیت Focus Tweaking نیز هست و می‌تواند مناطق فوکوس تصویر را در نمای روی صفحه با سایه‌های رنگی نشان دهد و به این ترتیب این مناطق را به طور مشخص به کاربر نمایش دهد. کاربر می‌تواند رنگ به کار رفته در این سایه‌های رنگی را به آسانی و طبق سلیقه‌ی خود انتخاب کند اما یکسان نبودن رنگ سایه‌ی به کار رفته با رنگ غالب محیط نکته‌ی بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود، به عنوان مثال برای عکاسی از یک منظره‌ی جنگلی نباید از سایه‌ی سبز رنگ استفاده شود.

این برنامه همچنین تنظیمات دقیقی نیز برای تنظیم رنگ بر اساس محیط دارد، مانند نمای خارجی آفتابی یا ابری، داخلی با نور فلورسنت و… . اما اگر تنظیمات پیش‌فرض آن برای این نماها مورد علاقه‌ی شما نباشند، می‌توانید تنظیمات را به صورت دستی نیز تغییر دهید. بیشتر تنظیمات این برنامه با انتخاب نام قابلیت مورد نظر و تغییر میزان شدت آن قابل تنظیم هستند. علاوه بر این که می‌توان بسیاری از این تنظیمات را روی حالت اتوماتیک نیز قرار داد.

قابلیت‌های برنامه

 • قابلیت کنترل دستی ISO
   
 • قابلیت Focus Tweaking
   
 • قابلیت تنظیم دستی سرعت شاتر
   
 • قابلیت تنظیم دستی غلظت نور سفید
   
 • قابلیت تنظیم دستی میزان نوردهی
   
 • قابلیت تنظیم دستی میزان نور فلش
   
 • دارای سیستم نورسنج به صورت زنده

قابل نصب روی

iOS 8.0 یا جدیدتر، آیفون ، آیپد و آیپاد تاچ

قیمت

اپ‌استور: ۱.۹۹ دلار

ویترین سیبچه: ۸ هزار تومان

لینک دریافت

حجم: ۱۳.۴ MBbadge-new (1)

برای خرید ریالی برنامه، ویترین سیبچه را دریافت کنید.


 

(1)(0)