چگونه از سینک شدن آیفون و آیپد با آیتونز در هنگام شارژ شدن دستگاه جلوگیری کنیم؟


iphone connected to itunes


گاهی اوقات هدف شما از متصل کردن یک دستگاه آی او اسی به لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی‌تان، ردوبدل یا سینک کردن اطلاعات نبوده و فقط نیاز دارید تا آن را شارژ کنید. حتی ممکن است که این کار را با لپ تاپ یا کامپیوتر خودتان نکرده و از دستگاه دوست خود برای این کار استفاده کنید. در این صورت اصلاً علاقه‌ای ندارید که آیفون یا آیپد شما با آن سیستم سینک شود، اما همچنان نیاز دارید تا گوشی یا تبلت شما شارژ شود. در این مطلب سه راه را برای جلوگیری از سینک شدن این دو دستگاه آموزش می‌دهیم.
 

maxresdefault


روش اول

یکی از کارهایی که در این مواقع می‌توان انجام داد، زدن دکمه فلشی که در کنار دستگاه شما در آیتونز قرار دارد است. پس از اتصال دستگاه به کامپیوتر و تشخیص داده شدن آن به کمک آیتونز، در انتهای ردیف اول آیکون‌های سمت چپ و بالای آیتونز، آیفون یا آیپد خود را خواهید دید.
 

itunes_summary_tab


بعد از انتخاب آن می‌توانید دکمه فلش به سمت بالا را که در سمت راست تصویر دستگاه قرار دارد انتخاب کنید. با این کار ارتباط آیفون یا آیپد با آیتونز قطع‌شده اما همچنان به شارژ شدن ادامه می‌دهد.

روش دوم

در صورتی که از ویندوز استفاده می‌کنید، می‌توانید در قسمت آیکون‌های کنار ساعت، لیست دستگاه‌هایی که به کامپیوتر یا لپ تاپ شما متصل هستند را پیدا کنید. با کلیک راست بر روی آیفون یا آیپد، آن را ریمور نمایید.
 

windows eject


کاربران سیستم‌های مک هم می‌توانند با کلیک بر روی آیکون آیتونز (آیکون های داک) و نگه‌داشتن آن، دستگاهی را که به آیتونز متصل بوده و قصد حذف کردن آن را دارند eject نمایند.
 

eject-from-dock


روش سوم

در صورتی که مایل نیستید هر بار که فقط قصد شارژ کردن دستگاه خود را دارید، یکی از دو روش بالا را برای جلوگیری از سینک شدن خودکار انجام دهید، بهتر است به‌کلی ویژگی سینک شدن اتوماتیک را غیرفعال نمایید. برای اینکار در آیتونز به قسمت تنظیمات یا Preferences رفته و در زیر تب Devices ، گزینه Prevent iPods, iPhones, and iPads from syncing automatically را غیرفعال نمایید.
 

prevent auto sync itunes


 

(3)(0)

1 نظر برای «چگونه از سینک شدن آیفون و آیپد با آیتونز در هنگام شارژ شدن دستگاه جلوگیری کنیم؟»

امکان ارسال نظر وجود ندارد