چگونه مشکلات درست کار نکردن حسگر اثرانگشت تاچ آیدی را برطرف کنیم؟


iphone6plus touch id


حسگر اثرانگشت تاچ آیدی، نقش بسیار مهمی در محصولات شرکت اپل ایفا می‌کنند. علاوه بر بالا بردن امنیت قفل نمایشگر دستگاه، برای انجام خریدهای دیجیتالی و یا تأیید اجازه ورود به اپ های جانبی می‌توانید به این حسگر اعتماد کنید. اما آیا تابه‌حال پیش آمده که با تاچ آیدی آیفون یا آیپد خود به مشکل برخورده باشید؟ دلایل زیادی وجود دارند که ممکن است موجب بروز مشکل در روند استفاده شما از حسگر اثرانگشت دستگاهتان بشوند. در این مطلب روش‌هایی را برای دوباره کالیبره کردن تاچ آیدی و حل مشکلات مرتبط با آن مطرح می‌کنیم.

iphone_6


دلایل احتمالی بروز مشکل برای تاچ آیدی

ممکن است که شما مشغول انجام کارهای روزانه خود مثل آشپزی، ورزش و یا حتی عوض کردن روغن خودرویتان باشید، در این حالت انگشتان شما خیس و یا کثیف شده و این موضوع موجب کاهش دقت در درست خوانده شدن اثرانگشت شما توسط حسگر اثرانگشت تاچ آیدی می‌شود. برای همین بهتر است در وهله اول از تمیز بودن انگشتی که بر روی تاچ آیدی قرار می‌دهید مطمئن شوید.
 

Apple-iPhone-5S-Touch-ID-cat-paw


کالیبره کردن مجدد حسگر تاچ آیدی

ممکن است که اثرانگشت موردنظر خود را به‌درستی در تاچ آیدی ثبت نکرده باشید و یا حتی تصور می‌کنید که این مشکل به‌مرورزمان رخ‌داده است. دلایلی وجود دارند که باعث می‌شوند تاچ آیدی آیفون یا آیپد شما به‌مرورزمان دقت اولیه خود را از دست بدهد. بهترین کار در این‌گونه شرایط، حذف و ثبت اثر انگشت مورد نظر از ابتدا است. برای تنظیم دوباره، مراحل زیر را طی نمایید:

قدم اول
 

touch-id-settings-1


روی آیفون یا آیپد وارد تنظیمات شده و به Touch ID & Passcode بروید و سپس رمز دستگاه را وارد کنید.

قدم دوم
 

touch-id-settings-2


اثرانگشتی که با آن مشکل داشته و دستگاه در تشخیص آن دچار مشکل شده است را انتخاب کرده و گزینه Delete Fingerprint را بزنید.

قدم سوم
 

iphone6-ios9-settings-touch-id1


 سپس برای ثبت مجدد انگشت خود گزینه Add a Fingerprint را انتخاب کنید.

قدم چهارم
 

touch-id-settings-3


انگشت خود را در حالت‌های گوناگون بر روی دکمه هوم قرار دهید، تمامی نقاط اثرانگشت خود را روی این قسمت قرار دهید تا تمام بخش‌های تصویر قرمزرنگ بشوند.

توجه داشته باشید که در این فرآیند، انگشت خود را به آن شکلی که فکر می‌کنید همیشه برای باز کردن قفل تاچ آیدی روی آن قرار می‌دهید نگه‌دارید.

قدم پنجم
 

touch-id-settings-4


بعد از اتمام فرآیند ثبت شدن اثرانگشتتان، دکمه Continue را بزنید.

قدم ششم

اکنون با فشار دادن دکمه پاور و قفل‌کردن دستگاه، بررسی کنید که مشکل برطرف شده باشد.

همچنان با تاچ آیدی مشکل‌دارید؟

اگر مشاهده کردید که بعد از انجام مراحل بالا و کالیبره کردن مجدد اثرانگشت موردنظرتان، بازهم در باز کردن قفل نمایشگر آیفون یا آیپد خود مشکل دارید، علت این ایراد ممکن است از طرف شما نباشد. برای حل مشکل در این شرایط راه‌کارهای زیر را انجام دهید:

علاوه بر موارد بالا، توصیه می کنیم که از ترفند بهینه سازی تاچ آیدی با تمرین دادن آن هم استفاده کنید.


 

(17)(3)

1 نظر برای «چگونه مشکلات درست کار نکردن حسگر اثرانگشت تاچ آیدی را برطرف کنیم؟»

امکان ارسال نظر وجود ندارد