آموزش بستن اپلیکیشن‌های در حال اجرا در آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس


ios 9 multitasking


سال‌هاست که سیستم عامل آی او اس با مدیریت بهینه منابع خود، توانسته ویژگی مولتی تسکینگ یا اجرای هم‌زمان چند برنامه را برای کاربران خود فراهم کند. ترفندی که آی او اس برای باز بودن برنامه‌هایی که یک کاربر، بازکرده و بدون بستن آن به سراغ برنامه‌ی دیگری می‌رود این است که برنامه‌های در حال اجرا به‌صورت موقت متوقف می‌شوند تا نیاز نداشته باشید که حتماً برنامه قبلی را به‌کلی ببندید.

اما زمان‌هایی هم وجود دارند که شما با برنامه‌ای برخورد می‌کنید که دچار مشکل شده و مجبور می‌شوید آن را به‌اجبار ببندید. کاربران همیشگی آیفون، آیپد و آیپاد سال‌هاست که از یک روش مشخص برای دسترسی به منوی برنامه‌های باز و بستن هرکدام استفاده می‌کنند، اما درصورتی‌که از کاربران تازه آیفون و به بخصوص دو آیفون امسال یعنی آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

بستن اجباری برنامه ها در آیفون
 

ios-9-app-switcher1


برای دسترسی به منوی مولتی تسکینگ کافی‌ ست دکمه هوم دستگاه خود را دو بار پشت سرهم فشار دهید. در این حالت منویی از برنامه‌هایی که به‌تازگی اجرا کرده بودید به شما نشان داده می‌شوند. اما کاربران آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس به لطف فناوری لمس سه بعدی، می‌توانند با فشار آوردن بیشتر به لبه‌ی سمت چپ نمایشگر دستگاه خود، به‌مانند دو بار پشت سرهم زدن دکمه هوم، به لیست برنامه های در حال اجرا دسترسی پیدا کنند.
 

iphone-6s-3d-touch-app-switcher-hero


روش کار به این صورت است که:

  • انگشت خود را درست بر روی لبه‌ی سمت چپی نمایشگر آیفون قرار داده و کمی فشار دهید تا لمس سه بعدی فعال شود.

  • حالا انگشت خود را کمی به سمت راست کشیده و بلافاصله از روی نمایشگر بردارید.

  • برنامه‌ای که نیاز ندارید را به این شکل ببندید.

یکی از ویژگی‌هایی که از زمان iOS 7 به بعد به این سیستم عامل اضافه‌شده، بستن همزمان چند برنامه‌ی در حال اجرا به لطف چند لمسی بودن نمایشگر آیفون یا آیپد است. می‌توانید به‌طور همزمان و به کمک سه انگشت، برنامه‌های در حال اجرا را ببندید.
 

ios-9-app-switcher2


در انتها باید گفت که سیستم عامل آی او اس، برخلاف اندروید از ویژگی بستن همه‌ی برنامه‌ها به کمک یک دکمه برخوردار نیست. اما دوستان جیلبریکی می‌توانند با استفاده از توییک‌هایی نظیر Auxo یا Lylac ، این امکان را به دستگاه خود اضافه نمایند.
 

lylac2


 

(9)(2)

4 نظر برای «آموزش بستن اپلیکیشن‌های در حال اجرا در آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس»

  1. مهدى | تعداد نظرها: 8

    - ویرایش

    این چه مقاله ایه، اون شخصى که آیفون میخره دیگه بستن برنامه و این چیزا رو بلده، سطح مطالب خیلى اومده پایین خیلى.

    (7)(87)

امکان ارسال نظر وجود ندارد