پیدا شدن ردپای حذف جک ۳.۵ میلی‌متری از آیفون ۷ در لابه‌لای کدهای iOS 9.3


iphone-7-lighting-headphones1


باوجوداینکه شایعه حذف شدن جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون در آیفون ۷ ، به مذاق تعداد ۲۹۰ هزار شرکت‌کننده در پتیشن "مخالفت با حذف جک ۳.۵ میلی‌متری از آیفون بعدی" اصلاً خوش نیامده، اما بازهم باید یک شایعه دیگر را در پرونده اخبار غیر رسمی حذف شدن این خروجی صدا از آیفون ۷ بگذاریم.

یکی از توسعه دهندگان سیستم‌عامل آی او اس به نام چیس فرام، در توییت جدید خود تصویری را از بخشی از کدهای موجود در نسخه iOS 9.3 Beta 1.1 منتشر کرده که نوشته‌ای با مضمون “Headphones.have.%sinput.NO”, را نشان می‌دهد. احتمال داده شده که این نوشته ارتباطی با نقشه‌های اپل در حذف این ویژگی‌ قدیمی از آیفون ۷ داشته باشد. گویا اپل برای جایگزین کردن هدفون‌ بااتصال استاندارد ۳.۵ میلی‌متری، احتمالاً از هدفون‌های بلوتوثی استفاده خواهد کرد.
 

iOS-9-3-no-headphone-577x1024


البته روزنه‌های امیدواری به حضور داشتن این جک در آیفون‌های آینده، همچنان وجود دارد چراکه هنوز بسیاری از کاربرها، از این قطعه کد یافت شده در لابه‌لای کدهای آی او اس ۹.۳ برداشت‌های دیگری داشته و این را دلیل محکمی بر حذف شدن جک ۳.۵ میلی‌متری نمی‌دانند.

این اولین باری نیست که کدهای iOS 9.3 ، سرنخی را از حرکت‌های بعدی اپل به ما می‌دهند. روز گذشته یکی دیگر از توسعه دهندگان سیستم‌عامل آی او اس، ردپایی از احتمال رونمای اپل از فناوری اتصال به اینترنت لای-فای در میان کدهای iOS 9.3 یافته بود که خبر از استفاده از فناوری‌‌های پرسرعت در آیفون ۷ این شرکت می‌داد.


 

(0)(0)