از هر چهار دستگاه اپلی، سه مورد از iOS 9 استفاده می‌کنند


ios 9 adoption 11 jan 2016.


تا ماه پیش و در چنین زمان‌هایی، حدود ۷۱ درصد از کاربران آیفون، آیپد و آیپادها، دستگاه خود را به یکی از نسخه‌های iOS 9 به‌روزرسانی کرده بودند. حالا اپل یک‌بار دیگر دست به انتشار آمار مالکیت نسخه‌های مختلف آی او اس زده و اکنون به نظر می‌رسد که ۷۵ درصد از کاربران این شرکت، از iOS 9 یا یکی از نسخه‌های جدیدتر آن استفاده می‌کنند. این غول کوپرتینویی توانسته از اوایل ماه دسامبر سال گذشته تا تاریخ ۱۱ ژانویه امسال، ۴ درصد به تعداد کاربران مهاجرت کرده به این نسخه بیفزاید.
 

ios 9 adoption 11 jan 2016

درصد مالکیت کاربران از نسخه های مختلف آی او اس

برای مقایسه عملکرد iOS 9 با نسخه‌های قبلی آن باید گفت که در حال حاضر این نسخه، نسخه‌های iOS 8 و iOS 7 را پشت سر گذاشته است. iOS 7 در زمان خود توانسته بود تا ماه دسامبر همان سال، به مالکیت ۷۴ درصدی از کاربران برسد و سال بعد، iOS 8 در زمان مشابه حدوداً ۶۸ درصد از کاربران را به سمت خود کشانده بود تا iOS 9 بتواند رکورد بیشترین درصد مالکیت را از آن خود کند.

باوجوداینکه iOS 9 برای رسیدن به مالکیت ۵۰ درصدی سرعت کندی داشت، اما به نظر می‌رسد که سریع‌تر شدن روند عرضه به‌روزرسانی‌های اپل، این اواخر توانسته توجه کاربران بیشتری را به این نسخه جلب نماید. اما این را هم باید گفت که iOS 9 باگ و ایرادات فراوانی داشت که تأثیر بسیار منفی‌ای از روز اول روی دید کاربران گذاشته بود. بسیاری صبر کردند تا عملکرد این نسخه را ناظر باشند و کمی دیرتر اقدام به دریافت آن نمودند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، کاربران دستگاه‌های قدیمی‌تر، کمتر از بقیه به سمت دریافت این به‌روزرسانی رفتند. در حاضر حدود ۱۹ درصد از این افراد از iOS 8 و حدود ۷ درصد هم از نسخه‌ iOS 7 و نسخه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند.

اما نسخه بعدی این سیستم‌عامل، iOS 9.3 است که با ویژگی‌های جدید خود، کاربران بسیاری را در انتظار عرضه نسخه نهایی خود نگه‌داشته است. در حال حاضر اولین نسخه آزمایشی این به‌روزرسانی در اختیار توسعه‌دهندگان اپل قرار داده‌شده و به‌زودی در اختیار کاربران برنامه بتا هم قرار داده شد. می‌توانید ویژگی‌های iOS 9.3 را در این مطلب مطالعه نمایید.
 

ios 9.3


 

(1)(1)